RU

Український тютюновий ринок майже повністю легальний

08.10.2008, 15:46

Український тютюновий ринок практично повністю забезпечений легальною пропозицією, і немає необхідності в удосконаленні акцизних марок на тютюнові вироби. Про це кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ заявив менеджер з регуляторних питань компанії "Брітіш Амерікан Тобакко Україна" Володимир Блохін.

"Акцизні марки (на тютюнові вироби – ред.) сьогодні в Україні практично вже не потрібні, оскільки немає проблем, які уряд намагається врегулювати шляхом вдосконалення акцизних марок і збільшення їхньої вартості", - заявив В. Блохін.

За даними представника "Брітіш Амерікан Тобакко Україна", на сьогодні в Україні обсяги нелегального ринку тютюнових виробів становлять до 1 %.

Низькі обсяги нелегального тютюнового ринку в Україні фахівець із регуляторних питань пояснив помірною податковою політикою держави, ліцензуванням усіх сфер - від виробництва до дрібної торгівлі тютюновими виробами, якісним контролем за рухом виробів по країні. "В Україні діють 4 (тютюнові - ред.) компанії, які між собою дуже жорстко конкурують. Є служби безпеки, які при виявленні підробок або нелегального продукту відразу інформують силові органи, які, у свою чергу, борються з такою діяльністю", - пояснив В. Блохін.

Нагадаємо, 7 серпня Президент України Віктор Ющенко підписав Закон України "Про внесення змін до статті 1 Закону України "Про ставки акцизного збору на тютюнові вироби" № 340-VI. Нові ставки акцизного збору на тютюн почали діяти, згідно з Законом з 1 вересня 2008 року.

Зокрема ставки акцизного збору в твердих сумах з одиниці реалізованого товару (продукції) для сигарет без фільтра, цигарки становлять 12,5 грн. за 1000 шт., для сигарет із фільтром – 30 грн. за 1000 шт.; ставки ацизного збору у відсотках до обігу з реалізації товару (продукції) для сигарет без фільтра, цигарки становитимуть 16 %, для сигарет із фільтром також - 16 %.

Нагадаємо, 31 липня Верховна Рада України збільшила ставки акцизного збору на тютюн і тютюнові вироби. За таке рішення проголосував 381 народний депутат.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини