RU

Українська молодь готова до еміграції

14.06.2011, 09:50
Українська молодь готова до еміграції - Фото
ad53a01d5ee397345a56488719a2248e.jpg

Українська молодь готова до еміграції

За даними дослідження "Український характер", проведеного центром Софія у березні, серед українських громадян домінує стримане, у міру критичне ставлення до своєї країни — без зайвого пафосу і фанатизму. Про це у статті для ZN.UA пишуть Андрій Єрмолаєв і Олександр Левцун.

Так, 55,4% опитаних вважають Україну "звичайною країною, не кращою і не гіршою, ніж інші". Пишаються Україною і вважають її найкращою у світі країною тільки 17,8% респондентів. Практично стільки ж (18,1%) шкодують про те, що їм доводиться жити у цій країні.

Автори статті зазначають, що громадська думка цілком адекватно оцінює той рівень економічного розвитку, який Україна займає серед інших країн світу. Більшість (56,3%) опитаних вважають, що за своїм рівнем розвитку Україна знаходиться серед країн, які відстають, що відповідає міжнародним рейтингам. Кожний п'ятий (19,3%) респондент вважає, що Україна належить до найбільш відсталих країн світу. Ще 20,4% опитаних прираховують Україну до країн-середняків.

Українські громадяни у більшості своїй песимістично оцінюють перспективи своєї країни щодо досягнення передових позицій у рейтингу економічного розвитку. 69,9% опитаних вважають, що Україна "швидше не зможе" через десять років увійти до двадцятки економічно найбільш розвинених країн світу. Вірять у подібну перспективу — 17,2% респондентів, а 1,8% навіть вважають, що Україна вже зараз входить до двадцятки економічно найбільш розвинених країн.

Крім того, 34,1% опитаних зазначили, що якби дозволяли обставини, вони переїхали б в іншу країну на постійне місце проживання. Тільки 55,1% респондентів однозначно сказали, що не переїжджали б. Ще 10,8% опитаних не відповіли на питання, що також досить красномовно.

"Аналіз показує: чим молодше респондент, тим частіше він виявляє бажання виїхати з країни. Серед молоді у віці 18–29 років показник готовності до еміграції становить 50,4%, а у віковій групі 30–39 років — 42,4%. Отже, серед вікової когорти, від якої залежить майбутнє України, кожний другий допускає для себе можливість еміграції", — наголосили автори.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини