RU

Українські аеропорти перевіряють туристів через "свинячий грип"

27.04.2009, 17:11

У всіх українських аеропортах встановлено спостереження за громадянами, що прибувають із закордону з метою недопущення епідемії свинячого грипу на території України. Про це повідомила журналістам на прес-конференції перший заступник головного санітарного лікаря України Людмила Мухарська.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, за словами Л.Мухарської, всі екіпажі попереджені про те, що у разі виявлення на борту хворої людини, цю інформацію негайно потрібно передати в аеропорт. Всі аеропорти, які приймають міжнародні рейси, обладнані спеціальними ізоляторами для хворих, а також тих, хто з ними контактував.

При цьому перший заступник головного санітарного лікаря України відзначила, що прямих рейсів з Мексики в Україну немає, однак можливі транзитні рейси через європейські країни, тому відстежуються всі літаки, що прибувають із закордону.

У свою чергу, головний санітарний лікар України Олександр Біловол повідомив, що поки не прийнято рішення рекомендувати громадянам України утриматися від поїздок в ті країни, в яких зафіксовані випадки свинячого грипу. Це питання зараз вивчається Міністерством охорони здоров'я спільно з Міністерством закордонних справ.

У свою чергу, провідний науковий співробітник Українського центру грипу Алла Мироненко повідомила журналістам, що позитивна відмінність свинячого грипу від пташиного полягає у тому, що особливо важка форма захворювання не є переважаючою.

Вона також відзначила, що влітку епідемії грипу переміщаються в південні півкулі, і Україна в цьому випадку знаходиться у більш вигідному положенні, ніж такі країни, як Австралія і Нова Зеландія.

Нагадаємо, за останніми офіційними даними, внаслідок захворювань з симптомами, схожими на "свинячий грип", у Мексиці померли 103 людини. Вірусологи наразі точно підтвердили тільки 22 випадки смерті людей внаслідок зараження вірусом-мутантом.

Надзвичайні ситуації: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини