RU

Україна випередила всіх в Європі за кількістю арештів, - омбудсман

01.07.2011, 13:34
Україна випередила всіх в Європі за кількістю арештів, - омбудсман - Фото
05910e78bb7e62724f55885c04d39e70.jpg

Україна випередила всіх в Європі за кількістю арештів, - омбудсман
В останні роки Україна є лідером серед країн Європи за кількістю арештів. Про це заявила сьогодні уповноважений по правах людини Ніна Карпачова в ході міжнародної конференції "Проблеми застосування практики Європейського суду з прав людини в правовій системі України".

"Щорічно у нас заарештовують майже 600 тисяч чоловік. При цьому тільки 10 тисяч, або кожний шостий, в подальшому звільняються з-під варти", - зазначила Карпачова, яку цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За її словами, в 303 своїх рішеннях Європейський суд констатував порушення Україною закріпленого в статті 5 Конвенції права на свободу і особисту недоторканість. "Ця проблема нагромадилася десятиріччями в нашій державі", - сказала вона.

За її словами, щоб зупинити системні зловживання правом на арешт, Європейському суду довелося вжити крайніх заходів – ухвалити пілотне рішення у справі "Харченко проти України" 10 лютого цього року. Карпачова нагадала, що в цьому рішенні Європейський суд звернув увагу на структурні законодавчі проблеми в Україні і зобов'язав Україну привести національне законодавство у відповідність з Конвенцією.

На думку омбудсмана, для усунення порушень статті 5 Конвенції, необхідно прийняти новий Кримінально-процесуальний кодекс. "Зокрема, треба впровадити такий запобіжний захід, як домашній арешт", - вважає вона.

Також, на думку Карпачової, необхідно підвищити санкцію з трьох до п'яти років позбавлення волі як основу для застосування арешту.

За її словами, в січні цього року в ході зустрічі з президентом України обговорювалося питання зловживання правоохоронцями і суддями правом на арешт. Омбудсман зазначила, що глава держави підтримав її позицію і публічно звернувся до всіх правоохоронців, щоб вони не допускали зловживання правом на арешт і застосовували його лише як винятковий запобіжний захід.

"Я вважаю, що допоки правоохоронці і судді кардинально не змінять своє ставлення до застосування арешту в Україні, не будуть активніше застосовувати запобіжні заходи, не пов'язані з позбавленням волі, доти кількість рішень Європейського суду по статті 5 Конвенції буде зростати. І це є системною проблемою для нашої держави", - наголосила вона.

Права людини в Україні: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини