RU

Україна відсвяткує 1020-річчя хрещення Русі на найвищому рівні

16.07.2008, 14:54

Святкування 1020-річчя хрещення Київської Русі відбудеться з 24 по 27 липня на найвищому рівні. Про це сьогодні на брифінгу заявив заступник глави Секретаріату Президента Юрій Богуцький.

Як повідомляє кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Ю. Богуцький повідомив, що святкування хрещення Київської Русі почнеться 24 липня. Саме у цей день глава держави дасть розширену прес-конференцію, основною темою якої буде річниця хрещення Київської Русі.

25 липня до Києва прибуде Вселенський Патріарх Варфоломей Перший. Ю. Богуцький наголосив, що рівень прийому Вселенського патріарха буде таким самим, як свого часу зустріч Папи Римського Іоанна Павла ІІ. В аеропорту Патріарха зустрічатимуть державні чиновники, депутати, а також сам Президент України. Ю. Богуцький зауважив, що глава держави, згідно з протоколом, не зустрічає делегації в аеропорту, лише у виняткових випадках, яким є прибуття патріарха.

Також цього дня планується, що Вселенський Патріарх покладе квіти до пам'ятників княгині Ользі, Андрієві Первозванному, Кирилу та Мефодієві, Святому Володимирові. Крім того, цього дня відбудеться вечірнє богослужіння за участю патріарха. 26 липня вранці на Софійської площі почнуться урочисті заходи: виступ глави держави та Вселенського Патріарха і перегляд літературно-музичної композиції з духовно-церковних творів. Після урочистостей Президент України, Патріарх, ієрархи православних церков зі всього світу, іноземні та вітчизняні гості перейдуть на Михайлівську площу, де планується покладання квітів до Пам'ятного знака жертвам Голодомору. А після покладання квітів відбудеться панахида за жертвами Голодомору. У цей же день в Українському домі В. Ющенко та Варфоломей Перший візьмуть участь у відкритті галереї портретів видатних діячів. Тут же відбудеться презентація ювілейних та гашених поштових марок. До речі, Ю. Богуцький наголосив, що на святкування Хрещення Русі з'їдуться ієрархи православних церков з усього світу, зокрема, Патріарх Московський Олексій Другий, представники Албанської православної церкви, а також американської, болгарської, грузинської, єрусалимської, кіпрськой, олександрійської, польської, румунської, сербської православних церков.

27 липня Президент України візьме участь у літургії на Володимирській гірці, яку проведе Вселенський Патріарх за участю Патріарха Московського Олексія Другого.

Загалом на проведення всіх заходів виділено близько 7 млн. грн. Усі ці кошти були передбачені у міністерствах та відомствах на заходи, які проводяться на державному рівні.

Водночас, голова Організаційного комітету з підготовки та святкування в Україні 1020-річчя хрещення Київської Русі Леонід Кравчук зазначив, що приїзд Вселенського Патріарха – це знакова подія для України, яка повинна стати поштовхом для створення в Україні помісної церкви. При цьому він зауважив, що поспішних кроків щодо цього питання бути не повинно. Крім того, цей процес, на його думку, має відбутися без залучення "нерозсудливих політиків".

Досьє на Юрія Богуцького >>>

Детальніша інформація про інших відомих персон >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини