RU

Україна так і не повернула чеченського втікача Росії

08.07.2008, 10:06

З України спровадили чеченського втікача Лему Сусарова. Рік він знаходився за ґратами. Затримали його на вимогу російських спецслужб. Увесь цей час тривала тяганина: кому віддати втікача з Чечні - Росії або Європі.

Як повідомляє телеканал "СТБ", колишній ув'язнений став VІP-пасажиром рейсу на Гельсінки. В аеропорт його доправили без зайвого галасу на автомобілях з дипломатичними номерами.

З'ясування обставин - за що саме був затриманий Л. Сусаров - забрало рік. А спочатку навіть його матері, яка приїхала до Києва на пошуки сина, скрізь відповідали, що не чули про таку людину.

Всесвітній розшук Л. Сусарова оголосила Росія. Москва закидає йому обвинувачення у викраденні телефонних карток на суму, що відповідає українській тисячі гривень. Проте, правозахисники акцентують увагу на інших мотивах, адже за банальну крадіжку всесвітній розшук не оголошують.

Напередодні Л. Сусаров виграв суд, який заборонив Генпрокуратурі України екстрадувати його до Росії. Його вже визнали біженцем у Фінляндії. Чеченська діаспора не гаючи часу переказала вітання з Лондона.

Російське Посольство коментувати ситуацію відмовилося.

Детальніша інформація про відомих персон >>>

Детальніше про резонансні події >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини