RU

Україна і Росія разом створять посібник для вчителів історії

19.05.2010, 14:45

Міністерства освіти і науки України і Росії працюватимуть над створенням спільного посібника з історії для вчителів замість загального підручника з історії для учнів. Про це заявив журналістам на брифінгу Міністр освіти Дмитро Табачник.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Д.Табачник зазначив, що підписана раніше угода між міністерствами двох країн передбачає підтримку діяльності українсько-російської змішаної історичної комісії, найближче засідання якої пройде у червні в Києві.

За словами Д.Табачника, співголова цієї комісії, академік російської академії наук Олександр Чубарьян виступив з ініціативою не готувати спільний підручник з історії для школярів, враховуючи різні обсяги вивчення предмета. "Не варто витрачати сили для того, щоб готувати якусь науковий посібник або підручник для школярів, тому що ця робота приречена на тривалий і безплідний період", - наголосив український Міністр освіти.

Водночас, за його словами, сторони домовилися створити навчальну допомогу для вчителів історії, в яких буде змога ознайомитися з різними думками російських і українських істориків. "На допомогу для вчителів можна включити різні дискутивні питання і різні погляди, оскільки вчителі, це люди з вищою освітою, які можуть аналізувати і порівнювати", - зазначив Д.Табачник, додавши, що головна мета у створенні посібника - зробити його толерантним і доброзичливим.

Також Д.Табачник повідомив, що підготовка посібника може бути завершена вже до жовтня-листопада цього року.

Нагадаємо, у квітні Міністр освіти і науки Дмитро Табачник заявив, що підручники з історії обов'язково мають ґрунтуватися на новій концепції. "Ми повинні вважати всі історичні події, які відбувалися на території сучасної України, невід'ємною частиною української історії... Ми повинні відмовитися від етноцентризму... Вчені пропонують побудувати викладання історії на принципі антропоцентризму. Тобто у центрі особа, а не держава", - зазначив Д.Табачник, обговорюючи концепцію створення таких підручників.

Освіта: добірка новин>>>
Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини