RU

Україна перелаштовується на літній час

24.03.2009, 09:18

Через п'ять днів, у неділю, 29 березня, о 3 годині за київським часом на території України буде введено так званий "літній" час: стрілки годин по всій країні буде переведено на одну годину вперед.

До переведення годин на літній час лікарі радять починати готуватися приблизно за тиждень. "Поступово намагайтеся лягати спати і вставати вранці на 20-40 хвилин раніше, ніж звичайно. Щоб швидше заснути, прийміть увечері теплий душ, а щоб вранці швидше прокинутися - контрастний", - радить лікар-реабілітолог Борис Скачко. "Навіть здоровим людям варто попити настоянку глоду, щоб через перелаштування на новий режим не "стрибав" тиск", - каже він.

Нагадаємо, перехід на літній час традиційно здійснюється в останню неділю березня. Практика щорічного переходу на зимовий і літній час застосовується зараз більше ніж у ста країнах світу. На думку експертів, це сприяє більш раціональному розподілу електроенергії, використанню світлового дня. У низці країн дата переходу визначається з урахуванням регіональних особливостей.

Вперше літній і зимовий час було введено з метою економії і більш раціонального розподілу електроенергії протягом доби у 1908 році в Англії.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини