RU

Україна неофіційно поширила в ООН проект резолюції з Голодомору

31.10.2008, 09:36

На прес-конференції в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку Постійний представник України при ООН Юрій Сергеєв повідомив, що Україна при підтримці ряду інших делегацій запропонувала включити до порядку денного Генеральної Асамблеї новий пункт: "Ознаменування сімдесят п'ятої річниці Голодомору — Великого голоду 1932–1933 років в Україні", однак, за його словами, Росія намагається заблокувати процес розгляду цього питання.

Як повідомляє Центр новин ООН, українська делегація вирішила неофіційно поширити серед членів ООН проект резолюції Генеральної Асамблеї, в якій пропонується відзначити сімдесят п'яту річницю Голодомору в Україні і вшанувати пам'ять мільйонів людей, загиблих від голоду в Росії, Казахстані та інших частинах колишнього Радянського Союзу. Ю. Сергеєв висловив надію на те, що цей проект резолюції допоможе всім членам ООН пересвідчитися в тому, що в України "немає ніяких лівих думок", а також зняти побоювання Росії з приводу істинних намірів його делегації.

Ю. Сергеєв наголосив, що Україна не прагне добитися правової оцінки того, що трапилося. Всі дії делегації в ООН, за словами Постпреда, направлені на те, щоб відновити гідність і вшанувати пам'ять мільйонів жертв Голодомору, і не допустити повторення подібної трагедії в майбутньому. Посол привернув увагу на те, що запропонований проект резолюції майже ідентичний із заявою, поширеною у 2003 році в Третьому комітеті Генеральної Асамблеї. Тоді Росія виступила її співавтором.

Посол України сказав, що Росія чинить політичний та економічний тиск на інші країни, попереджаючи їх, що підтримка питання про Голодомор в ООН буде розглядатися як антиросійська позиція.

Посол повідомив, що на сьогодні всі секретні документи архівів спецслужб радянської України стали доступними і в них знайдено докази, того, що мільйони людей в Україні померли внаслідок систематичної конфіскації зерна і продуктів харчування. За його словами, більшість з цих документів вже опубліковано.

Юрій Сергеєв заявив, що Україна зробила вибір на користь поваги прав людини і людської гідності і хоче, щоб нове покоління знало правду про свою історію.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини