RU

Україна на 85-му місці за рівнем якості життя серед країн світу

06.10.2009, 09:36

За даними ООН, Норвегія зайняла перше місце у списку 182 країн світу, ранжируваних за критерієм якості життя, а Нігер - останнє. Україна в цьому списку опинилася на 85-му місці, в групі країн середнього рівня.

За інформацією Бі-бі-сі, серед параметрів, які розглядалися авторами цього документу, - тривалість життя, рівень писемності, кількість учнів, стан економіки. Однак при складанні списку використовувалися дані, зібрані у 2007 році, тобто до початку глобальної економічної кризи.

Російська Федерація зайняла в списку 71-е місце, набагато поступившись таким колишнім радянським республікам як Естонія (40-е місце), Литва (46-е) і Латвія (48-е), але випередивши Україну. Росія, Білорусь і Казахстан віднесені до групи країн з високим рівнем розвитку. Вірменія, Україна, Азербайджан і Грузія, що зайняли відповідно 84, 85, 86 і 89 місця, виявилися у групі країн середнього рівня. Великобританія стоїть на 21-му місці, а відразу за нею - Німеччина.

Як заявив представник програми ООН з розвитку, що склала рейтинг, він демонструє глибокі відмінності в рівні розвитку між багатими і бідними країнами. У трійку найсприятливіших для життя країн входять, окрім Норвегії, також Австралія і Ісландія. При цьому в доповіді ООН не враховується той факт, що за минулий рік рівень життя в Ісландії помітно знизився через фінансову кризу. Рівень життя в Норвегії різко підвищився після виявлення величезних запасів нафти у норвезькому секторі Північного моря в кінці 1960-х років.

У трійку найменш сприятливих для життя країн світу увійшли, крім Нігера, Афганістан і Сьєрра-Леоне. Дані ООН свідчать про те, що тривалість життя в Нігері становить всього 50 років - це на 30 років менше, ніж у Норвегії.

Китай увійшов в категорію країн з найбільш швидко зростаючим рівнем життя, завдяки підвищенню особистих доходів населення і збільшенню тривалості життя. А найбільший прибуток на душу населення відмічений у князівстві Ліхтенштейн, населення якого становить всього 35 тис. осіб. Він доходить до $85,383 тис.

За даними ООН, в 24 країнах з найнижчим рівнем життя половина населення неписьменна.

"Багато країн світу пережили в останні роки немало труднощів - економічні кризи, військові конфлікти і епідемію ВІЛ. І все це передувало нинішній глобальній фінансовій кризі", - вказала автор доповіді Дженні Клугман.

Нагороди, премії, конкурси, рейтинги, рекорди: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини