RU

Україна може втратити $305 млн. через МВС і Генпрокуратуру

26.01.2011, 13:10
Україна може втратити $305 млн. через МВС і Генпрокуратуру - Фото
20bed860a53a2a87c0a36c9ab9b35871.jpg

Україна може втратити $305 млн. через МВС і Генпрокуратуру
Глобальний фонд у боротьбі з ВІЛ/СНІД, туберкульозом і малярією може переглянути домовленості з Україною про фінансування програм боротьби з вірусом. Про це заявив портфоліо-менеджер фонду А.Тамберг. Як зазначає "Всеукраїнська мережа ЛЖВ", йдеться про $305 млн.

За інформацією "Deutsche Welle", за словами А.Тамберга, фонд уважно спостерігає за процесами в Україні. "Дуже хотілося б бачити, що гроші Глобального фонду почали використовуватися цілеспрямовано і допомогли, нарешті, щоб епідемія контролювалася на території країни", - сказав А.Тамберг, додавши, що вірус ВІЛ-СНІДу "не можна перемогти політичним тиском, політичними рішеннями".

А.Тамберг також зазначив, що фонд може переглянути домовленості з Україною про фінансування програм боротьби з ВІЛ/СНІД.

Водночас згідно з повідомленням Міністерства охорони здоров'я України, зараз у країні забезпечується безперервна антиретровірусна терапія для всіх ВІЛ-інфікованих пацієнтів, які її отримують (18328 пацієнтів за кошти держбюджету, 2884 пацієнти за кошти Глобального фонду).

Як зазначили у МОЗ, жодного випадку переривання лікування не було. "На 2011 рік за держкошти антиретровірусні препарати закуплені на загальну суму 142821 тис. грн", - зазначили у відомстві.

Нагадаємо, раніше громадські організації, що займаються боротьбою з епідемією ВІЛ-СНІДу в Україні, заявили про загрозу переривання антиретровірусної терапії хворих. За словами глави координаційної ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ Володимира Жовтяка, понад 20 тисяч ВІЛ-інфікованих людей можуть померти через відсутність життєво необхідного лікування у зв'язку з перевірками.

У Генеральній прокуратурі заявляють, що перевірки деяких гуманітарних організацій проводяться з метою боротьби з наркоманією. "Медичні препарати, які гуманітарні фонди постачають Україні, йдуть у нелегальне середовище. Оскільки вони приходять безкоштовно, то ці препарати продають наркоманам", - заявили у ГПУ.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини