RU

Україна масштабно відзначить День Незалежності за кордоном

27.07.2011, 12:04
Україна масштабно відзначить День Незалежності за кордоном - Фото
c1a8f519794f5919fe484b11c8277686.jpg

Україна масштабно відзначить День Незалежності за кордоном

У Міністерстві закордонних справ України планують з розмахом відсвяткувати 20-ту річницю незалежності України. Зі слів голови прес-служби МЗС Олександра Дикусарова, українські посольства за кордоном організовують з цієї нагоди близько 600 святкових заходів. Проте, на думку представників опозиції, це не поліпшить імідж України в світі. Про це пише Комерсант-Україна в статті "Україна зустріне День Незалежності за кордоном".

Вчора голова прес-служби МЗС Олександр Дикусаров розповів журналістам про плани міністерства зі святкування 20-ої річниці незалежності України. Він продемонстрував важку папку з пропозиціями щодо святкування, які українські диппредставництва за кордоном подають на затвердження в міністерство. "Всього буде близько 600 заходів. Це позитивно вплине на міжнародний імідж України", - зазначили в МЗС.

Крім 80 традиційних прийомів в українських посольствах, в МЗС планують проведення концертів, художніх виставок, конференцій. "Враховуючи сезон відпусток, деякі заходи можуть розтягтися у часі до жовтня, - сказав прес-секретар МЗС. - В 84 українських установах за кордоном 24 серпня буде піднято державний прапор, а в 36 країнах планується покласти квіти до пам'ятників видатним українським діячам". Зокрема, квіти будуть покладені до пам'ятників Тарасу Шевченку в аргентинському місті Берісо і Володимиру Великому в Лондоні. У Сингапурі з нагоди Дня незалежності буде проходити тиждень української кухні, а в Брюсселі виступить українська група "Пікардійська терція".

Як відомо, в цьому році на святкування Дня незалежності Кабмін виділив 177 млн. грн. Президент Віктор Янукович доручив уряду скоротити передбачувані витрати. У свою чергу глава держави 15 липня видав указ, яким скасував проведення 24 серпня військових парадів у Києві, Керчі, Одесі, Севастополі, а також містах, де розташовані штаби військових округів і видів Збройних сил. На проведення парадів планувалося витратити 56 млн. грн. бюджетних коштів.

В МЗС запевняють, що урочистості за кордоном не потребуватимуть додаткових витрат з держбюджету. "Заходи до Дня незалежності за кордоном - різнопланові і не обов'язково вимагають фінансування з боку держави, - заявив Дикусаров. - Які гроші потрібні на покладання квітів або підняття державного прапора? Це відбувається кожного року, просто в цьому році заходи будуть більш урочистими". Він додав, що концерти можуть пройти за рахунок спонсорських грошей або витрат самих посольств. Загалом, зі слів Дикусарова, в МЗС збираються обмежитися власними коштами.

На думку експертів, розмах, з яким у зовнішньополітичному відомстві планують відзначити День незалежності, жодним чином не відіб'ється на іміджі України за кордоном. Член парламентського комітету із закордонних справ Олексій Логвиненко (фракція БЮТ) заявив, що не пам'ятає такого масштабного святкування Дня незалежності за межами країни. "Та й держав стільки немає, скільки заходів заплановано, - зазначив народний депутат. - Я хочу, щоб був додатковий інтерес до України, але концертами цього не добитися. Необхідно являтися світу з тим, що конкурентно і привабливо - від розвитку демократії до якоїсь залізячки, яка виробляється лише у нас".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини