RU

Учені зняли лігво тисячі восьминогів: відео

30.10.2018, 16:51
Учені зняли лігво тисячі восьминогів: відео - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Океанологи з дослідницького судна Nautilus при зануренні глибоководного апарату на дно прибережної частини Тихого океану виявили тисячі восьминогів виду Muusoctopus robustus быля погаслого вулкана. Про це повідомляє Naked-science.

За даними ScienceAlert, це відкриття здивувало вчених, перш за все, тому, що восьминоги зазвичай ведуть ізольований спосіб життя.

Вони контактують з іншими представниками виду найчастіше для розмноження.

"Уздовж гряди Підвідний гори Девідсона - погаслого вулкана, розташованого недалеко від берега Центральної Каліфорнії - згрупувалися самки восьминогів. Вони знаходилися на глибині 3,2 кілометра і, за спостереженнями дослідників, захищали свої яйця", - наголошується в повідомленні.

"Нічого подібного до цього жодного разу не спостерігали ні в межах Західного узбережжя США, ні в усьому світі, не в таких кількостях вже точно. Ми спустилися по східній стороні невеликого пагорба і раптом - бум! - побачили десятки восьминогів тут і там, вони були всюди ", - зазначив керівник групи Чад Кінг.

При дослідженні підводноъ гори вчені помітили, що вода поруч з восьминогами "мерехтіла". За їх словами, таке явище може бути ознакою підвищеної температури, яка виходила з утроби вулкана. Надалі вчені планують провести вимірювання поруч з горою, щоб підтвердити гіпотезу.

Вчені зняли на відео рідкісного восьминога, рід якого за характерні "вуха" отримав прізвисько Дамбо в честь слоненяти з мультфільму Disney.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини