Учені відкрили клітини, що здатні відновлювати печінку

01.08.2019, 16:19
Учені відкрили клітини, що здатні відновлювати печінку - Фото
Фото: depositphotos.com

Вчені з Лондонського королівського коледжу виявили новий тип клітин в печінці, які мають можливість регенерувати пошкоджені клітини печінки і лікувати захворювання в органі без необхідності трансплантації. Про це повідомляє New Atlas.

Як відзначають у виданні, існує більше 100 індивідуальних станів, що сприяють розвитку захворювань печінки. Чим захворювання важче, тим більша необхідність у трансплантації.

Дослідження опубліковане в New Atlas каже, що використання абсолютно нового методу лікування в майбутньому зробить трансплантацію марною, завдяки регенерації хворих клітин.

"Вперше ми виявили, що клітини з властивостями, що нагадують стовбурові клітини, цілком можуть існувати в печінці людини. Це, в свою чергу, може забезпечити широкий спектр застосування регенеративної медицини для лікування захворювань печінки", - говорить провідний автор нового дослідження Тамір Рашид.

"Нам зараз треба швидко працювати, щоб відкрити рецепт перетворення плюрипотентних стовбурових клітин в HHyP (гепатобіліарна гібридна клітина-попередник), щоб ми могли пересадити ці клітини пацієнта за бажанням", - пояснює Рашид.

"У довгостроковій перспективі ми також будемо працювати над тим, чи зможемо ми перепрограмувати HHyР в організмі, використовуючи традиційні фармакологічні препарати для відновлення хворої печінки без трансплантації клітин або органів" - підсумував учений.

У виданні зазначають, що це дослідження відкриває шлях для цілком нових майбутніх методів лікування захворювань печінки, які можуть усунути необхідність у важких та інвазивних процедурах трансплантації органів.

Раніше стало відомо, що в Японії рекордно збільшилася тривалість життя.

Ілюстративне фото: https://ua.depositphotos.com/

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина