RU

Учені сказали, чи можна пити вино після пива

08.02.2019, 11:59
Учені сказали, чи можна пити вино після пива - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Дослідники з Віттенского/Хердекского університету (Німеччина) і Кембріджського університету (Велика Британія) на простому двоетапному експерименті показали, що послідовність вживання пива і вина ніяк не впливає на тяжкість похмільного синдрому. Про це повідомляє Naked-science.

Фахівці відібрали 90 добровольців і поділили їх на три групи: в першій перебувала 31 особа, у другій стільки ж, в третій, контрольній - 28 осіб. Половина учасників - жінки. Середній вік - 23,9 року. Представники першої групи спочатку випивали дві пінти пива, а потім переходили до чотирьох великих (250 мілілітрів) келихам білого вина.

У другій групі вживали таку ж кількість алкоголю, але в зворотному порядку. У третій групі люди пили щось одне: або пиво, або вино. Через тиждень пройшла друга стадія експерименту, на якій кожна з груп поміняла напої місцями.

Під час обох днів всіх учасників просили визначити ступінь їх сп'яніння за шкалою від нуля до десяти. Це питання повторювали протягом вечора через регулярні проміжки часу. Перед сном добровольці отримували охолоджену воду в тій кількості, яка їм було потрібно відповідно до індексу маси тіла. За кожним з них спостерігали лікарі протягом ночі.

"На наступний ранок всі учасники заповнювали анкету, в якій на основі таких факторів, як спрага, втома, головний біль, запаморочення, нудота, біль в животі, прискорене серцебиття і втрата апетиту, визначали ступінь тяжкості похмілля, яка в загальному рахунку варіювалася від 0 до 56", - наголошується в повідомленні.

У результаті вчені не знайшли ніякої залежності між послідовністю вживання алкогольних напоїв і варіацією в гостроті похмільного синдрому.

Вони уточнили, що не допомогли передбачити інтенсивність похмілля і такі чинники, як вік, маса тіла і частота вживання алкогольних напоїв. Автори помітили, що у жінок похмілля викликало більш неприємні симптоми в порівняно з чоловіками.

За даними ВООЗ, вживання алкоголю може призвести до розвитку раку молочної залози і шести інших типів раку.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини