Учені розповіли, яка домашня тварина допоможе жити довше

13.08.2018, 10:54
Учені розповіли, яка домашня тварина допоможе жити довше - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Дослідження вчених з Единбурга показало, що люди, які тримають вдома котів, на 18-20% рідше страждають від інфарктів та інсультів, ніж люди, які уникають домашніх тварин. Про це повідомляє портал Ukrhealth.

Згідно з повідомленням, в дослідженні брали участь більше 10 000 чоловік у віці від 40 до 85 років. Вчені запевняють, що наявність домашніх тварин позитивно діє на здоров'я людини, але найкраще це виходить у кішок.


"Кішки продовжують життя. Серед жителів Великобританії, які дожили до 85 років більше 70% завжди тримали вдома цих тварин", - говорять вчені.

Лікар-кардіолог Тамара Огієва пояснила, що погладжування кішок сприяє зниженню артеріального тиску і психологічної напруги за рахунок ефекту зняття статичної електрики. А це в свою чергу розслабляє судини і захищає від виникнення спазмів.

Також сказано, що котяче муркотіння, що представляє собою звукові коливання частотою від 20 до 50 Герц, впливає на центр задоволення в головному мозку, стимулюючи виробництво серотоніну - так званого гормону радості. Таким чином муркотіння стимулює вегетативну нервову систему, підтримує судинний тонус і знімає стрес. Ще при звуках такої частоти прискорюється лікування переломів кісток та відновлення пошкодженої м'язової тканини, нормалізується серцевий ритм.

Дивіться також: Муркочуть і лікують: сьогодні всесвітній день котів - фоторепортаж

У вересні минулого року в Парижі поліцейські, яких викликали сусіди, виявили в однокімнатній квартирі площею 25 кв. м, в якій жила 60-річна жінка, 130 кішок.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Подставить плечо: Как бизнес спасает государство в период кризиса