Учені передбачають необоротне глобальне потепління - дослідження

07.08.2018, 14:16
Учені передбачають необоротне глобальне потепління - дослідження - Фото
Ілюстративне фото: unsplash.com

Кліматологи вважають незворотним глобальне потепління на Землі. Вчені опублікували в американському науковому журналі Proceedings of the National Academy of Sciences дослідження, згідно з яким навіть Паризька хартія може виявитися неефективною в боротьбі за нормалізацію температури на планеті.

Кліматологи попередили про можливе виникнення "парникового ефекту", який призведе до зростання планетарної температури на чотири градуси. В таких умовах існування стане проблематичним і зміняться умови на планеті. "Оранжерейний ефект" може наступити внаслідок підвищення температури, танення льодовиків, потепління світового океану, мінливих течій і зникнення лісів.

Автори дослідження припускають, що "навіть досягнення поставленої Паризькою угодою мети не перевищити глобальне потепління більше ніж на 2 градуси в порівнянні з доіндустріальним рівнем" може виявитися недостатнім.

"Сподіваюся, що ми помиляємося, але, як вчені, ми зобов'язані досліджувати таку можливість. Ми повинні знати правду і як можна швидше. Це одне з найбільш екзистенціальних питань сучасної науки" - заявив директор Стокгольмського кліматичного інституту Йохан Роскстрем.

Читайте також: Сейшели і Мальдіви можуть стати безлюдними до середини XXI століття

Вчені вважають, що від людства будуть потрібні серйозні зусилля для стабілізації температури. Вже зараз спостерігаються тривожні явища в кліматі планети.

У 2018 році середня планетарна температура перевищує доісторичний рівень всього на один градус, однак цей показник швидко зростає.

У червні 2018 року міжнародна група з 84 учених з'ясувала, що швидкість танення пластів льоду в Антарктиді прискорилася в три рази за останні п'ять років.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского