Учені назвали безпечну дозу алкоголю

21.06.2018, 16:05
Учені назвали безпечну дозу алкоголю - Фото
Фото: gettyimages.com

Безпечною є одна стандартна порція алкоголю в день, відзначили фахівці Королівського університету Белфаста

Вчені Королівського університету Белфаста вважають, що ті, хто вживає не більше однієї стандартної порції алкоголю (10 грам чистого спирту, - ред.) в день, володіють більш низьким ризиком розвитку раку і передчасної смерті серед питущих. Про це повідомляє MedicalXpress.

Фахівці відзначають, що кожна додаткова доза алкоголю в тиждень підвищує ризик розвитку деяких форм раку.

Вчені проаналізували дані 99 654 чоловік, які взяли участь в довгостроковому дослідженні причин розвитку раку простати, легенів, товстої і прямої кишки і яєчників.

Фахівці стежили за станом здоров'я протягом восьми років дев'яти місяців. Рівень вживання алкоголю визначали за допомогою опитувальника, який заповнювали з 1998 по 2000 рік.

За весь час було зареєстровано 12 тис 763 випадків первинного раку і 9 тис 559 смертей. Залежність смертності від кількості випитого спиртного представляла собою J-подібну криву, тобто ті, хто вживав не більше і не менше однієї стандартної порції алкоголю в день, мали найнижчий рівень ризику смерті від раку або серцево-судинних захворювань.

У дослідженні брали участь люди похилого віку. Аналіз не брав до уваги соціально-економічні фактори, що обмежує можливість застосування результатів.

28 травня 2018 року виробник має безалкогольних напоїв Coca-Cola вперше за 125 років існування випустив алкогольний напій.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы