Учені з'ясували причину синдрому хронічної втоми

22.02.2017, 11:14
Учені з'ясували причину синдрому хронічної втоми - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine
Хронічна втома зачіпає 2,6% світового населення, часто викликаючи настільки серйозне виснаження, що пацієнти не можуть працювати або вчитися. Протягом багатьох десятиліть лікарі припускали, що це "не справжня хвороба". Але австралійські вчені з національного центру університету Гріффіта з нейроімунології з'ясували, що хронічний синдром втоми може бути наслідком порушень в роботі клітинних рецепторів, повідомляє видання Science Alert.

Учені виявили, що через дефекти клітинних рецепторів в нервовій системі іони кальцію не проникають всередину клітин в потрібній кількості, що і порушує роботу клітин. Це порушення є головною причиною розвитку синдрому хронічної втоми.

"Ця дисфункція впливає на мозок, спинний мозок, підшлункову залозу, тому існує так багато різних проявів хвороби - іноді пацієнти будуть страждати від серцевих симптомів, іноді це буде симптоми в кишечнику. Ось чому це така виснажлива хвороба, і чому це було так важко зрозуміти", - заявив один з авторів дослідження Дон Стейнс з Університету Гріффіта.

Відкриття дозволить почати пошуки лікування хронічної втоми не в рамках психотерапії, а в сфері імунних захворювань, відзначають вчені.

26 січня 2017 року британські вчені зробили висновок про те, що хронічне відчуття неспокою і депресивні стани можуть збільшувати ризик виникнення онкозахворювань.

Читайте також: Гра в футбол негативно впливає на роботу мозку - вчені


Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю