RU

Учені вперше спіймали гігантського корабельного хробака

18.04.2017, 12:15
Учені вперше спіймали гігантського корабельного хробака - Фото
Фото: PNAS.ORG
Учені на Філіппінах вивчили гігантського корабельного хробака. Екземпляр близько метра завдовжки став першим, якого вдалося зловити живим, хоча численні спроби робилися і раніше. Про це повідомляє Бі-бі-сі.

Операція з полюванню за ним проводилась командою вчених з декількох країн.

Тварина, яка називається гігантським корабельним хробаком, насправді є молюском. У класичній класифікації - Kuphus polythamia.

Хробаком істоту називають через форму і характерно зволожену поверхню шкіри. Визначення "корабельний" в його назві з'явилося через те, що родичі Kuphus polythamia годуються крім іншого залишками затонулих дерев'яних кораблів.

Тварина цікавила вчених свій незвичайний спосіб життя - Kuphus polythamia проводить життя, зарившись в морське дно.

Забурившись в пісок так, щоб на поверхні залишалися тільки два відростки для дихання, молюск створює навколо себе панцир з твердого матеріалу, який стає все товще в міру того, як молюск росте.

Харчується Kuphus polythamia організмами, які водяться в піску морського дна. При цьому для перетравлення молюск майже не використовує власну систему травлення, яка у нього майже повністю атрофована. Більшу частину травного процесу здійснюють бактерії, що живуть в тілі молюска.

Раніше повідомлялося, що морську зірку відучать від пожирання рифа її ж феромонами.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини