RU

Учені створили детальну карту пошкоджень ДНК через куріння

13.06.2017, 17:36
Учені створили детальну карту пошкоджень ДНК через куріння - Фото
17e36a2778a5df72afb92b2933f1d900.jpg
Учені вперше створили детальну карту пошкоджень ДНК через куріння. Дані були опубліковані Proceedings of the National Academy of Sciences, передає УНІАН .

Лауреат Нобелівської премії з хімії Азіз Санкар і його колеги розробили спосіб картування ушкоджень ДНК на основі ексцизійної репарації нуклеотидів - механізму репарації ДНК, що дозволяє виправити однониткові пошкодження ДНК, використовуючи як матрицю неушкоджений комплементарний ланцюг.

При розпізнаванні ушкодження відбувається вирізання короткої ділянки пошкодженого ланцюга ДНК. Вчені знайшли спосіб маркувати ці вирізані ділянки і впорядковувати їх, створюючи карту пошкоджених ділянок геному. В даному дослідженні вони працювали з ушкодженнями, викликаними бензопіреном, канцерогеном, що викликає до 30% смертей від раку в США.

Подібні карти допоможуть вченим краще зрозуміти, як виникає викликаний курінням рак, чому деякі люди виявляються стійкіші або уразливі до нього і як можна запобігти хворобі.

Також Санкар сподівається, що наочна демонстрація пошкоджень на клітинному рівні може спонукати деяких курців відмовитися від шкідливої ​​звички.

Зараз автори дослідження працюють над підвищенням дозволу карти і шукають спосіб використовувати її для діагностики та інших пошкоджень ДНК.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини