Учені розробили унікальний 3D-міношукач: деталі

05.07.2017, 12:51
Учені розробили унікальний 3D-міношукач: деталі - Фото
Фото: mon.gov.ua

Програмне забезпечення дозволяє пристрою відтворювати тривимірне зображення знайденого предмета і виводити його на екран

Українські та норвезькі вчені разом створюють 3D міношукач, який зможе знаходити пластикові міни під півметровим шаром землі. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

Проект пристрою був представлений під час 15-го засідання спільної робочої групи Україна - НАТО з питань співробітництва з науки та довкілля.

"Зараз ми представляємо результат перших дев'яти місяців роботи - це не остаточний пристрій, а тільки робочий прототип, ручний георадар. Надалі до нього буде писатися софт, який зробить з цього пристрою 3D міношукач", - сказав один з учасників проекту, докторант Норвезького університету Юрій Войтенко.

Базується розробка на мікросхемі розміром п'ять на п'ять міліметрів, створеної за специфічною технологією.

Це дає пристрою перевагу в розмірі і компактності, тому він буде ручним і легким, може працювати від батарейок.

"Програмне забезпечення дозволить міношукачу відтворювати тривимірне зображення знайденого предмета і виводити його на екран. Відповідний софт дозволить приладу порівнювати отриману ним інформацію з тієї, яка буде занесена в базу даних. Всіх цих характеристик поки не має жоден мінодетектор в світі", - наголошується в повідомленні.

Читайте також: Турчинов: Програма по ракетному зброї - пріоритет для України

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, та Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить