Учені розкрили таємницю появи нового кратера в Антарктиді

16.12.2016, 14:21
Учені розкрили таємницю появи нового кратера в Антарктиді - Фото
Фото: EPA
Нове дослідження опубліковане в Nature представило нову теорію про те, як в Східній Антарктиді з'явився таємничий кратер. Вчені з'ясували, що двокілометровий кратер в Антарктиді утворився не через падіння метеорита, як вважалося раніше, а в результаті танення льоду, передає ТСН.

Ця порожнина з'явилася після того, як в результаті танення обвалилася частина поверхні, на якій знаходилося озеро. Вода з озера і посприяла тому, що почався процес розбіжності льоду, тоді і почав утворюватися кратер.

Під час досліджень порожнини виявилося, що під нею існує кілька таких озер, а кількість талої води в них, відповідно, залежить від ступеня потепління. Вчені вважають, що потік повітря швидкістю до 35 км/год поетапно поточив поверхню льоду, через що і сталася деформація, яка буде тільки збільшуватися.

Дослідники патрулювали східну частину материка на літаках, і побачили величезне поглиблення в льоду. Тільки це природне явище може остаточно пояснити появу в Антарктиді кратера діаметром в два, і глибиною не менше 3-х кілометрів, вважають вчені.

До цього, було прийнято вважати, що кратер в Антарктиді з'явився в результаті удару метеорита в льодовик. Нове дослідження спростовує цю точку зору. В процесі проведення дослідження, професіонали встановили, що під нею ще є кілька озер.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Большой взрыв" ПриватБанка. Полный гайд по вселенной судов вокруг национализации