Учені пов'язали музику з властивостями спогадів

01.03.2017, 17:11
Учені пов'язали музику з властивостями спогадів - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine
Канадські вчені показали, що тип музики може бути пов'язаний з характером спогадів, які викликає її прослуховування. Про це повідомляє  Naked Science.

Вчені університету Макгілла провели експеримент з 48 добровольцями у віці 18-25 років.

Вони повинні були слухати 32 уривка (тривалістю від 8 до 16 секунд) з незнайомих їм фортепіанних п'єс, кожна з яких була віднесена авторами до однієї з чотирьох груп: веселі (мажорні, швидкі), заспокійливі (мажорні, повільні), такі, що лякають (мінорні, швидкі) і сумні (мінорні, повільні).

Уривки програвалися блоками по 30 секунд: тільки в експериментальній групі композиції були згруповані за характером.

При прослуховуванні кожного уривка учасникам пропонувалося згадати одну подію зі свого життя, яка відповідала трьом вимогам: особиста участь, приналежність до конкретних місця і часу і невелика тривалість (менше доби).

Після цього доброволець натискав на кнопку комп'ютера і оцінював спогад за інтенсивністю, унікальностю, "соціальністю", здатністю стимулювати і по тому, коли відбулася подія (від минулого тижня до більш ніж десяти років тому).

Також вони вказували, наскільки приємними і інтенсивними емоціями супроводжувалися спогади.

Результати показали, що блоки з швидкими музичними уривками частіше викликали спогади унікальних ситуацій, в яких, однак, було мало деталей.

"У той же час швидкі уривки поряд з мажорними частіше асоціювалися у учасників зі стимулюючими і "соціальними"спогадами. Найдетальніші спогади дозволяв викликати блок швидких мажорних уривків, а в цілому мажорні уривки викликали яскравіші спогади, ніж мінорні", - наголошується в повідомленні.


Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю