Учені підтвердили уповільнення обертання Землі

07.12.2016, 13:18
Учені підтвердили уповільнення обертання Землі - Фото
Фото: скрыншот выдео
Оцінивши тривалість доби в останні три тисячі років, астрономи показали, що за століття вони подовжуються на 2 мілісекунди. Про це повідомляє
Naked Science.

Леслі Моррісон і його колеги з британського Даремського університету і Морського астрономічного щорічника зібрали і узагальнили величезний масив історичних даних про обертання Землі починаючи з 780 р. до н.е. е. і до 2015 р.

"Теоретичні розрахунки часу минулих місячних і сонячних затемнень зіставлялися з літописними хроніками - давньокитайськими, вавілонськими, грецькими, єгипетськими, середньовічними... Ця копітка робота показала, що протягом останніх тисячоліть точний час настання затемнень потроху розходиться з розрахунковим, вказуючи на те, що за століття день подовжувався приблизно на 2 мс", - зазначає видання.

Уповільнення обертання відбувається швидше, ніж якби воно було викликано одним лише внутрішнім тертям, що виникають під дією приливних сил і Місяця.

На думку вчених, додатковий внесок в нього вносить глобальний перерозподіл мас, що триває з часів останнього льодовикового періоду, в тому числі танення полярних льодів і зміна рівня моря.

Певний вплив на обертання можуть надавати і складні, погано зрозумілі електромагнітні взаємодії між ядром і мантією планети, а також землетруси.

Вчені
прийшли до висновку, що в атмосферах коричневих карликів, також іменованих невдалими зірками, може існувати життя.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииСмерть доктора Басика. История медика, который покончил с собой после коронавируса