RU

Учені назвали причину збільшення обсягу мозку людини

28.03.2017, 10:37
Учені назвали причину збільшення обсягу мозку людини - Фото
Фото: EPA
Поїдання фруктів, можливо, стало причиною того, що предки людини змогли розвинути великий мозок. До такого висновку прийшли вчені з Університету Нью-Йорка, передає агентство  Бі-бі-сі.

Це суперечить поширеній серед антропологів точці зору, згідно з якою предки людини змогли розвинути великий мозок завдяки соціальній взаємодії.

Вчені вивчили розміри черепа різних приматів, включаючи мавп, лемурів і людини. Всього вони досліджували 140 різних видів приматів і прийшли до висновку, що розмір мозку пояснюється дієтою, якої дотримувався примат.

Дослідники вивчили залежність розміру мозку приматів і різні соціальні характеристики, наприклад, розмір групи, в якій вони перебувають, і її соціальну структуру. Теорія про соціальні зв'язки, наприклад, не пояснює, чому у орангутангів, провідних відокремлений спосіб життя, такий великий мозок.

На думку вчених, примати, які їдять фрукти, мають куди більший мозок, ніж ті, які їдять листя: у фруктів куди більше поживна цінність, ніж у листя.

Крім того, така дієта вимагає від примату певних зусиль. Наприклад, фрукти нерівномірно розподілені в часі і просторі, тому для того, щоб їх знайти, потрібно докласти певних зусиль.

Мавпи, які поїдають фрукти, найчастіше подорожують на великі відстані. Для цього вони нерідко формують великі групи. А великі групи приматів, на думку вчених, могли зігнати більш дрібну групу з фруктового дерева. Таким чином, ці дві теорії виявилися взаємопов'язаними.

Читайте также: Ілон Маск хоче зв'язати комп'ютери і мозок людини - WSJ

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини