Учені назвали головну небезпеку роботи в офісах

21.04.2016, 12:44
Учені назвали головну небезпеку роботи в офісах - Фото
Фото: fishki.net

Сидячий спосіб життя, до якого схильні офісні працівники, причина ожиріння і появи проблем з серцево-судинною системою

Дослідники з Університету Південної Данії, Національного науково-дослідного центру з профілактики та здоров'ю і Сіднейського університету показали, що зменшення робочих годин, які людина проводить в сидячому положенні, благотворно позначається на здоров'ї. Про це повідомляє Lenta.ru.

Дослідження опубліковане в International Journal of Epidemiology.

Учені розробили методику, яка дозволяє знизити кількість часу, проведеного працівником в положенні сидячи. Результати показали, що якщо протягом місяця людина сидить на 71 хвилину менше (при восьмигодинному робочому  дні), то це дозволяє їй знизити вагу на 0,61 відсотка за рахунок спалювання жиру.

У дослідженнях брали участь 317 офісних працівників з Данії і Гренландії, які випадковим чином були розподілені в контрольну або дослідну групи. Протокол експерименту включав в себе зміну обстановки офісу, а також впровадження семінарів та обговорень, в яких люди використовували столи для роботи сидячи-стоячи. За допомогою акселерометрів вчені могли виміряти кількість часу, який випробовувані проводили в сидячому положенні за п'ятиденний робочий тиждень.

Через місяць робочі в дослідній групі сиділи на 71 хвилину менше, ніж у контрольній. Після трьох місяців ця різниця знизилася до 48 хвилин.

Кількість кроків протягом одного робочого дня була на сім відсотків вище протягом одного місяця і на вісім відсотків вище за три місяці. При цьому менш шести відсотків випробовуваних повідомляли про незручності, пов'язані зі збільшенням часу, проведеного на ногах.

Учені підкреслюють, що сидячий спосіб життя, до якого схильні офісні працівники, є основною причиною ожиріння, проблем з серцево-судинною системою і іншими захворюваннями.

Пацієнти, які піддаються протираковій терапії, можуть підвищити свої шанси на виживання і зупинити поширення онкозахворювання аж до 20% завдяки прийому незначних доз аспірину.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих