RU

Учені: Білок акваріумної рибки може допомогти паралізованим людям

04.11.2016, 22:10
Учені: Білок акваріумної рибки може допомогти паралізованим людям - Фото
Фото: EPA
Невелика акваріумна рибка даніо-реріо несе білок, що дозволяє навіть дорослим відновлювати хребет, а також дає шанс паралізованим людям з травмами спини, повідомляють фахівці Університету Дьюка в штаті Північна Кароліна, передає Бі-бі-сі.

Учені з'ясували, що допоміжні (гліальні) клітини нервової тканини з обох кінців зруйнованої ділянки хребта починають "будувати міст" за допомогою білків CTGF, після чого за ними підтягуються клітини нейронів. При точковій добудові аналогічного людського білка в пошкоджені ділянки хребетного стовпа рибки регенерація йшла прискореними темпами.

"Це один з найприголомшливіших проявів регенерації в природі. З огляду на те, як мало успішних методів терапії ми маємо для відновлення пошкоджених тканин, нам необхідно придивитися до тварин, подібним даніо, щоб знайти нові методи стимулювання регенерації", - сказав керівник дослідження, клітинний біолог Кеннет Посс.

Людський білок типу CTGF на 90% збігається за складом і будовою з аналогічним в організмі даніо-реріо, проте вчені попереджають, що необхідні випробування на мишах, щоб в майбутньому розробити терапію для людей.

Особливості відновлення тканини у ссавців можуть бути причиною того, що подібні регенераційні процеси не відбуваються у них природним чином, на відміну від риб.

Даніо є одним з улюблених об'єктів для біологів-експериментаторів: в 2003 році саме для цього виду риб отримали форму за допомогою генної інженерії, яка світиться в темряві.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини