RU

У Євросоюзі хочуть ввести поіменний облік авіапасажирів

16.07.2015, 10:51
У Євросоюзі хочуть ввести поіменний облік авіапасажирів - Фото
Фото: ЕРА
У Європейському Союзі планують ввести поіменний облік всіх пасажирів авіаліній, які перетинають кордони ЄС. Про це з посиланням на прес-реліз Європейського парламенту пише Європравда.

Як стверджує джерело, комітет з громадянських свобод схвалив проект правил Євросоюзу стосовно обміну та захисту даних (Passenger Name Record - PNR) пасажирів, що летять в або з ЄС, і використання їх у боротьбі з тероризмом і транснаціональною злочинністю.

"Ці дані повинні використовуватися тільки з метою запобігання, виявлення, розслідування і судового переслідування цих злочинів", - уточнили євродепутати, відзначивши важливість заходів для забезпечення "законності зберігання, аналізу, передачі і використання даних PNR".

За слова одного з лобістів реформи, представника Великобританії Тімоті Кіркхоупа, поіменна реєстрація пасажирів "не буде "срібною кулею", однак вона може стати "безцінною зброєю в арсеналі". В даний час, стверджує депутат, починаються переговори з національними урядами для досягнення фінальної угоди до кінця року.

Згідно з проектом правил, до бази даних будуть вносити інформацію про всі пасажирів, які в'їжджають на територію ЄС або виїжджають з нього. В активному доступі дані будуть зберігатися 30 днів, після чого протягом п'яти років вони будуть доступні обмеженому колу співробітників правоохоронних органів. Тільки після цього дані на пасажира повністю видалять, якщо тільки компетентні органи не використовують їх для конкретних кримінальних розслідувань або судового переслідування.

У той же час поширювати нову практику на пасажирів, які подорожують усередині ЄС, поки не планується.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини