RU

У Євросоюзі дали добро спрощеним візами для українців

13.05.2013, 15:03
У Євросоюзі дали добро спрощеним візами для українців - Фото
Костянтин Єлісєєв (фото - ukraine-eu.mfa.gov.ua)
Рада міністрів Європейського Союзу затвердила ратифікацію угоди про спрощений порядок видачі віз для громадян України. Про це сьогодні на брифінгу повідомив представник України при Євросоюзі Костянтин Єлісєєв, - передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Ми зараз прискоримо виконання внутрішніх процедур, і я сподіваюся, що з 1 липня цього року ця посилена угода про спрощений порядок видачі віз набере чинності. Таким чином, наші громадяни вже під час літніх відпусток будуть активно використовувати цей документ", - сказав Єлісєєв .

Він також зазначив, що "не дасть спуску" консульським установам країн-членів ЄС в Україні для того, щоб вони в повному обсязі використовували цю угоду. "Ми не зупиняємося на цьому. Наша мета - це безвізовий режим з Європейським Союзом, і в цьому напрямку ми будемо працювати", - підкреслив Єлісєєв.

Нагадаємо, угоду про спрощене оформлення віз було ратифіковано Верховною Радою України 22 березня. Згідно з документом, процедурою спрощеного оформлення віз можуть скористатися водії, які здійснюють міжнародні вантажні та пасажирські перевезення, журналісти та члени технічного персоналу, що супроводжують їх, учасники офіційних програм обміну, організованих муніципалітетами, близькі родичі, один з подружжя, діти, батьки, дідусі, бабусі, онуки, які відвідують громадян України, що проживають на території держав ЄС, або громадян ЄС, а також громадяни, що прямують до ЄС з метою лікування.

Крім того, спрощеною процедурою оформлення віз можуть також скористатися представники громадських організацій з метою освітньої підготовки участі у семінарах, конференціях, учасники міжнародних виставок, конференцій, симпозіумів, представники релігійних громад, учасники офіційних програм ЄС з прикордонного співробітництва.

Документ передбачає, що дипломатичні представництва і консульства ЄС оформляють багаторазові візи терміном дії п'ять років таким категоріям осіб: членам органів державної влади та місцевого самоврядування, Конституційного суду і Верховного суду, прокурорам та їх заступникам, якщо вони не звільнені від необхідності отримання віз, постійним членам офіційних делегацій, одному з подружньої пари, дітям у віці до 21 року, які мають дійсний дозвіл на проживання на території держав-членів ЄС або громадян ЄС, підприємцям і представникам суб'єктів господарювання, які регулярно відвідують держави-члени ЄС.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини