RU

У Табачника кажуть, що не знають про відміну стипендій

30.01.2013, 12:02
У Табачника кажуть, що не знають про відміну стипендій - Фото
Дмитро Табачник
У міністерстві Дмитра Табачника стверджують, що на сьогоднішній день у них немає жодного звернення або скарги від студентів на те, що вузи самовільно підвищують середні бали успішності, наслідком чого є зменшення кількості  стипендіатів.

"На сьогодні міністерство не має жодного звернення або скарги (ні письмово, ні усно, ні анонімно) від студентів на те, що вищі навчальні заклади приймають самостійні рішення щодо завищення середнього балу успішності семестрового контролю, наслідком чого є зменшення кількості стипендіатів", - повідомила напередодні прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту у зв'язку із заявами народного депутата (Батьківщина) Миколи Томенка про скарги студентів на скасування стипендій.

"У випадку, якщо хтось має інші відомості, просимо надати конкретні факти для термінового реагування і вжиття відповідних заходів", - зазначають в міністерстві.

У Міносвіти нагадали, що відповідно до Закону України "Про освіту", стипендія студентам вузів призначається в порядку, визначеному урядом. Порядок, затверджений постановою Кабміну від 12 липня 2004 року, передбачає, що мінімальний розмір середнього балу семестрового контролю для отримання студентом академічної стипендії становить 4,00 за п'ятибальною шкалою оцінювання. Таким чином МОНмолодьспорту не має повноважень змінювати норму, визначену рішенням уряду, і ніколи не видавало ніяких розпоряджень з цього приводу. Не має подібних повноважень і керівництво вузів, відзначають в міністерстві.

Нагадаємо, Микола Томенко звернувся до віце-прем'єр-міністра Костянтина Грищенка з проханням втрутитися в ситуацію зі зменшенням виплати стипендій студентам та самовільним підвищенням керівництвом вузів середнього балу успішності для отримання стипендій. Він заявив, що до нього звертаються студенти з різних закладів зі скаргами на несподіване збільшення середнього балу успішності і позбавленням їх стипендій. Томенко допустив, що, "очевидно, в даному випадку йдеться про неофіційне розпорядження Міносвіти про економію коштів при виплаті стипендій, яке і почали реалізовувати керівники вузів".

На початку січня в МОНмолодьспорту заявили, що в повному обсязі профінансували стипендіальні виплати та жодних вказівок керівникам вузів знизити виплати стипендій не давали. Заява стала реакцією на сюжет одного з телеканалів про те, що дніпропетровські студенти бояться залишитися без стипендії - викладачі нібито збираються економити бюджет, виставляючи низькі оцінки.

Досьє на Миколу Томенка

Досьє на Дмитра Табачника

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини