RU

У Сумах відроджений корпус кадетів випустив перших вихованців

16.05.2012, 10:57
У Сумах відроджений корпус кадетів випустив перших вихованців - Фото
Фото: podrobnosti.ua
Голова облдержадміністрації Юрій Чмир, який виступив ініціатором відродження корпусу, вітаючи випускників, звернувся до них з проханням відповідати високим стандартам і принципам, які продиктувала кадетському руху історія. "На Сумщині буде найкращий і найяскравіший кадетський корпус, тому що Сумщина - це прекрасний край, де збережені вікові військові традиції. Я впевнений, що так і буде, тому що ці хлопці з упевненістю, гордістю і блискучими очима йдуть у доросле життя" , - зазначив Чмир, слова якого цитують Подробиці.

Начальник Сумського кадетського корпусу Юрій Свідлов підкреслив, що корпус - це щось більше, ніж просто навчальний заклад, адже, крім освітньої функції, воно повинно виконувати ще й виховну роль. Що стосується самих випускників, то вони зізнаються, що навчання в кадетському корпусі - не найпростіше заняття, але відзначають, що завжди будуть пишатися ним.

Сумський кадетський корпус був відкритий в 1902 році на кошти цукрозаводчика й мецената Івана Харитоненка. У 1918 році, після Жовтневої революції, корпус був ліквідований. Пізніше в ньому почалася підготовка артилеристів і офіцерів ракетних військ. У 2011 році Сумський кадетський корпус був відроджений з ініціативи голови Сумської ОДА Чмиря. У 2012 році виповнюється 110 років від дня заснування корпусу. До цього часу заплановано повернення із США канонізованого прапора Сумського кадетського корпусу - офіційного символу Всесвітнього кадетського руху.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини