RU

У США створено металевий пінопласт, який легше води

18.05.2015, 10:30
У США створено металевий пінопласт, який легше води - Фото
Фото: сайт Deep Springs Technology
Американські вчені, які проводять дослідження на замовлення оборонного відомства країни, представили напередодні новий металевий матричний композит, досить легкий, щоб не тонути у воді. Про це пише сайт Полімерні матеріали.

Хоча так званий синтаксичний пінопласт існує не перший день, в даному випадку мова йде про першу розробку на основі легковагової металевої матриці. Роботу провели експерти з Політехнічної школи інжинірингу Нью-Йоркського університету і компанії Deep Springs Technology.

Повідомляється, що вчені зміцнили матричний композит сплаву магнію порожнистими сферами карбіду кремнію. Оболонка однієї сфери здатна протистояти тиску понад 25000 фунтів на квадратний дюйм, що в 100 разів перевищує тиск у пожежному брандспойті. Порожні частинки можуть також захищати матеріал від ударів, поглинаючи енергію при його розриві. При цьому щільність композиту регулюється кількістю сфер в матриці.

Щільність отриманого матеріалу - всього 0,92 грама на кубічний сантиметр, в той час як щільність води - 1 грам на кубічний сантиметр. Таким чином, човен або корабель, зроблені з настільки легковагих композитів, не потонуть навіть у разі пробоїни і течі.

Унікальною щільністю справа не обмежується: композит досить міцний, щоб протистояти умовам морського середовища. Також новий матеріал обіцяє поліпшити паливну економію автомобілів, оскільки легка вага поєднується зі стійкістю до високої температури.

На думку розробників, технологія на основі нового композиту може бути випробувана на прототипах в найближчі три роки. Особливо вигідним металевий пінопласт може виявитися для морфлота США завдяки легкій вазі і високій плавучості, пишуть у доповіді вчені.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини