RU

У справі загиблого Кравченка з'явилися нові подробиці

04.03.2013, 09:57
У справі загиблого Кравченка з'явилися нові подробиці - Фото
Юрій Кравченко

Сьогодні виповнюється 8 років, як не стало Юрія Кравченка. Генерал, тоді вже екс-глава МВС загинув 4 березня 2005 року в результаті повторного вогнепального поранення, нібито заподіяного собі самому з 9-міліметрового подарункового пістолета "Беретта" в підсобному приміщенні на дачі, за кілька годин до зустрічі зі слідчим ГПУ. Туди він був публічно викликаний тодішнім генпрокурором Святославом Піскуном з приводу справи про вбивство Георгія Гонгадзе, - пише газета Сегодня.

Першою тіло знайшла дружина Кравченка Тетяна Петрівна. Вона ж звернула увагу на закривавлені сліди на снігу, що вели від місця події. Проте вже в день смерті екс-міністра Олександр Турчинов, який очолював тоді СБУ, по гарячих слідах, ще до проведення судмедекспертизи, заявив про офіційну і, зауважимо, єдину версію - що Кравченко стрілявся сам. Цієї версії слідство дотримувалося і потім, коли справа неодноразово порушувалася, припинялася і поновлювалася знову. В даний момент, як повідомили в ГПУ, вона давно в архіві, і реанімовувати її не мають наміру. Втім, зараз з'являються нові подробиці, що змушують засумніватися в офіційній версії.

Так, в самогубство свого колишнього шефа досі не вірить екс-перший заступник міністра внутрішніх справ Михайло Корнієнко. "Юрій Федорович, яскрава, харизматична особистість, жодним чином не міг піти на цей крок", - вважає генерал, який добре знав його. Він схиляється до того, що Кравченко загинув в результаті ретельно підготовленої в умовах надзвичайної конфіденційності і вельми професійно виконаної спецоперації. "У сучасних умовах немає особливих проблем подати все як суїцид або нещасний випадок, - продовжує він. - Думаю, така оперативна комбінація була по силах західним спецслужбам. Я вже не кажу про те, скільки представників "помаранчевих" тоді були завербовані іноземними розвідками - це тема окремого розслідування".

"Така вольова людина, як Кравченко, якщо й зважилась би на самостріл, то лише в якихось швидкоплинних надзвичайних обставинах, перед обличчям реальної загрози своїм близьким, - ділиться експерт-практик, доцент навчально-наукового інституту підготовки слідчих і криміналістів Нацакадемії внутрішніх справ Юрій Мазниченко. - Йому могли надати вибір: стріляєшся, або прибирають когось із твоїх - скажімо, онука, якого дуже любив. І він вчинив так, як вчинив би кожен поважаючий себе офіцер. Залишивши умовний знак у вигляді двох пострілів, посилаючи сигнал, що злочинців, які його довели до смерті, було двоє. Та й не міг пістолет після першого і тим більше другого пострілу, бути притулений до ніжки стільця - до такого навіть фантасти не додумаються. Зброя відлетіла б в сторону, це факт. І Кравченко не сидів би, а лежав, а передсмертну записку не ховав в нижню білизну".

Екс-майор Управління держохорони
Микола Мельниченко в березні 2005-го перебував у Варшаві. "Джерело в спецслужбі повідомило мені, що спочатку приберуть Кравченка, а потім мене, і я відразу подзвонив Турчинову, запропонувавши негайно заарештувати Юрія Федоровича - в цілях його ж безпеки, - каже екс-майор. - Турчинов відповів, що цьому заважає Піскун. А наступного дня я дізнався, що Кравченко мертвий". Зв'язатися з Турчиновим, Піскуном і Тетяною Кравченко в ці дні не вдалося. В їх оточенні заявили, що вони не бажають нічого коментувати.

Досьє на Юрія Кравченка

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини