RU

У Сонячній системі можуть бути невідомі масивні планети

19.01.2015, 18:08
У Сонячній системі можуть бути невідомі масивні планети - Фото
Ілюстрація: utahpeoplespost.com
Астрономи висловили припущення, що на околицях Сонячної системи існує ще мінімум дві невідомі науці планети, розміри яких порівнянні з розмірами Землі. Знаходяться ці так звані ETNO-об'єкти (екстремально-транснептунові об'єкти - середня їх відстань до Сонця вп'ятеро більше, ніж у Нептуна) далі, ніж Плутон.

Вчені провели ретельний аналіз траєкторій руху 13 ETNO-об'єктів, і в зібраних даних було виявлено ряд відхилень, які пояснюються тільки наявністю в космосі поки що невідомих і "досить масивних" планет, повідомляє DailyTech.

"Надлишок об'єктів з сильними відхиленнями параметрів їх орбіт змушує нас думати, що деякі невідомі сили впливають на рух ETNO-об'єктів. Найвірогіднішим поясненням цьому факту може служити те, що за орбітами Нептуна і Плутона існують якісь невідомі нам планети", - розповів Карлос де ла Фуенте Маркос, вчений з Мадридського університету Комплутенсе.

Точна кількість невідомих планет поки що невідома, але наявні у астрономів дані припускають існування щонайменше двох таких об'єктів на околицях Сонячної системи.

Згідно обчислень, ще не відкриті планети можуть бути більш масивними, ніж Земля. Відзначається, що відстані близько 200 астрономічних одиниць (1 а.о. - відстань від Сонця до Землі) роблять "вельми проблематичним, навіть неможливим виявлення таких планет за допомогою наявних у розпорядженні вчених астрономічних інструментів".

"Але, якщо існування цих планет буде підтверджено в недалекому майбутньому, то це справить свого роду революцію в сучасній астрономії, принаймні, в тій її частині, яка стосується Сонячної системи, її історії, її формування та її майбутнього" - заявив де ла Фуенте Маркос.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини