RU

У Швейцарії школярок-мусульманок зобов'язали плавати з хлопчиками

10.01.2017, 15:24
У Швейцарії школярок-мусульманок зобов'язали плавати з хлопчиками - Фото
Фото: EPA
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив, що рішення влади Швейцарії відправляти дівчаток-мусульманок на уроки плавання разом з хлопчиками  не порушує релігійні права школярок, передає  Бі-бі-сі.

Розглянувши скаргу, суд визнав, що влада країни має повне право вимагати неухильного виконання шкільної програми заради успішної інтеграції дітей в швейцарське суспільство.

ЄСПЛ постановив, що хоча такі вимоги і можна розцінити як певне втручання в свободу віросповідання, але все ж вони не утворюють скільки-небудь серйозного порушення цієї свободи.

У рішенні суду йдеться, що швейцарська влада діяла в рамках закону, спрямованого на захист учнів іноземного походження від суспільної ізоляції.

Скарга була подана до суду двома громадянами Швейцарії турецького походження, які відмовилися посилати дочок на обов'язкові шкільні уроки плавання, на яких займаються і хлопчики.

Влада Швейцарії заявила, що від таких уроків плавання дійсно можна відмовитися з релігійних міркувань, але тільки в разі, якщо дівчатка вже досягли віку статевого дозрівання, чого в цьому випадку не було.

В результаті в 2010 році батьків, які відмовилися відправляти дочок на такі уроки, оштрафували приблизно на 1,3 тисячі євро за порушення батьківських обов'язків. Після цього батьки і звернулися до ЄСПЛ.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини