RU

У Раді хочуть заборонити перекривати дороги в годину пік

24.01.2013, 09:40
У Раді хочуть заборонити перекривати дороги  в годину пік - Фото
6a63b24dda6f3aac234db56232730386.jpg
Верховній Раді пропонують обмежити час перекриття автомобільних доріг для забезпечення проїзду кортежів чиновників, а також заборонити перекривати дороги у години пік. Про це сказано в зареєстрованому в парламенті депутатами від Батьківщини Андрієм Павловським і Олександром Бригинцем законопроекті "Про внесення зміни до статті 26-1 Закону України "Про дорожній рух" (щодо тимчасового обмеження або заборони руху транспортних засобів).

Депутати пропонують встановити тимчасове обмеження або заборону руху транспортних засобів, пішоходів на окремих ділянках вулиць і автомобільних доріг не раніше ніж за 5 хвилин до і скасовувати не пізніше ніж через 1 хвилину після проїзду осіб, які користуються привілеями в русі. До таких осіб належать президент, прем'єр-міністр і голова парламенту.

Також політики пропонують заборонити обмежувати або забороняти рух транспорту для організації проїзду чиновників в робочі дні з 7:30 до 9:00 і з 17:30 до 19:00.

У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що в Україні склалася усталена практика надання вузькому колу осіб, щодо яких здійснюється державна охорона, привілейованих прав під час руху автомобільним транспортом, внаслідок чого створюються штучні обставини, за яких права інших учасників дорожнього руху суттєво обмежуються. "Така практика є антиконституційною, антидемократичною, характерною для країн з нерозвиненим громадянським суспільством та є причиною суспільного невдоволення", - кажуть депутати.

Чинна редакція закону дозволяє обмежувати або забороняти рух під час проїзду перших осіб держави на 13 хвилин (обмеження встановлюється за 10 хвилин до і скасовуються через 3 хвилини після проїзду кортежу). "Зупинка дорожнього руху на 13 хвилин у години найбільшої інтенсивності руху, в так званий час пік, коли громадяни їдуть на роботу і повертаються додому, породжує суттєві наслідки морально-психологічного, економічного та екологічного характеру", - упевнені депутати.

Також, за їх словами, у зв'язку з перекриттям доріг порушується дисципліна трудового дня, оскільки через запізнення працівники несвоєчасно приступають до виконання своїх професійних обов'язків. Внаслідок простою в заторах великої кількості транспорту збільшуються викиди в атмосферу продуктів згоряння автомобільного палива. "Через втрату можливості ефективно використовувати свій час люди почувають себе у стресовому пригніченому стані", - йдеться в законопроекті.

В законодавчій ініціативі наводяться приклади, що в Німеччині кортеж канцлера зобов'язаний дотримуватися всіх правил дорожнього руху, у Франції кортеж президента також дотримується правил дорожнього руху, а на перехрестях користується такими ж перевагами при проїзді, як автомобіль медичної допомоги чи пожежна машина. За такими самими нормами регулюється рух автомобільним транспортом керівників держав Великобританії, Австрії, Бельгії тощо.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України  Микола Азаров доручив розробити зміни до законодавства, що передбачають посилення відповідальності для водіїв, які не надають перевагу в русі каретам швидкої допомоги. Азаров зажадав жорстко карати тих, хто навмисне заважає руху машин швидкої допомоги, грубо ігноруючи Правила дорожнього руху.

Варто відзначити, що до спецавтомобіля, у яких є перевага в русі, і про які говорить прем'єр-міністр, крім карет швидкої допомоги відносяться і машини з кортежів перших осіб. Нерідко медики вимушені простоювати в пробках і втрачати дорогоцінний для хворих час через перекриті для проїзду VIP-ів дороги. У разі прийняття ініційованих Азаровим змін до ПДР, водіїв стануть сильнішими карати, в тому числі і за те, що вони занадто довго звільняють дорогу для президента або прем'єр-міністра.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини