RU

У Раді хочуть підвищити штрафи за нетверезе водіння до 6 тис.грн.

18.12.2012, 09:39
У Раді хочуть підвищити штрафи за нетверезе водіння до 6 тис.грн. - Фото
Фото: sai.gov.ua
У Верховній Раді України зареєстровано законопроект, що передбачає збільшення штрафів для водіїв за водіння автотранспорту в стані алкогольного сп'яніння до 5950 грн.

Згідно з документом, пропонується внести зміни до ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині посилення відповідальності за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.

За подібне порушення автор законодавчої ініціативи - депутат від Партії регіонів Володимир Олійник - пропонує ввести покарання у вигляді накладення штрафу на водіїв від 200 до 350 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400-5950 грн.) або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 1 до 2 років, або адміністративний арешт на строк від 7 до 10 діб і на інших осіб - штраф від 200 до 350 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк від 7 до 10 діб.

За повторне порушення ст.130 протягом року пропонується позбавляти права керування транспортними засобами на строк від 2 до 3 років з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого і на інших осіб - адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Діюче законодавство передбачає покарання за керування авто у стані сп'яніння, передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані сп'яніння, а також ухилення осiб вiд огляду на стан сп'яніння у вигляді штрафу від 2550 до 3400 грн. або громадські роботи на 40-50 годин, або арешт на 7-10 діб.

За повторне порушення водій карається позбавленням прав на 2-3 роки з оплатним вилученням авто, громадськими роботами на 50-60 годин або арештом на 10-15 діб.

Необхідність посилення штрафів за водіння у п'яному вигляді автор мотивує негативною статистикою ДТП на українських дорогах. За його даними, в Україні щодоби в дорожньо-транспортних пригодах гине від 10 до 20 чоловік і більше 100 отримує тілесні ушкодження. За цими показниками наша держава посідає одне з провідних місць в Європі. Кожні 15 хвилин на українських дорогах трапляються аварії, при цьому на 100 ДТП припадає 15 смертей. Це один з найвищих показників у Європі: у 7-8 разів більше, ніж у Німеччині і Португалії та в 3-4 рази, ніж у Франції та Угорщині.

"Щоб відчути масштаб проблеми, досить нагадати, що за два роки на українських дорогах гине стільки ж людей, скільки загинуло радянських солдатів в Афганістані за 10 років війни. Прийшов час законодавчо визнати, що безпека дорожнього руху є проблемою України", - говорить Олійник.

Також депутат нагадав, що щодня працівники ДАІ фіксують від 500 до 860 фактів керування транспортом особами, які перебувають у нетверезому стані.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини