RU

У Пентагоні планують створити Марсу атмосферу при допомозі ГМО

30.06.2015, 11:29
У Пентагоні планують створити Марсу атмосферу при допомозі ГМО - Фото
Ілюстрація: angelicfm.nl
Науково-дослідний "мозковий" центр Пентагону - Агентство з перспективних оборонних розробок (DARPA) - готує генетично модифіковані організми з метою тераформування Марса, тобто перетворення його в більш придатну для життя і схожу на Землю планету.

У планах DARPA - нагріти і зробити більш насиченою атмосферу планети. Для цього на Марсі збираються садити і вирощувати здатні до фотосинтезу рослини, бактерії та водорості. Крім того, щоб не тримати майбутніх колоністів під замком на базах, клімат і ландшафт також необхідно буде серйозно перетворити, стверджують фахівці агентства. Щоб прискорити цей процес, в DARPA створюють інструменти генетичної модифікації різних організмів.

В агентстві вже розроблена програма DTA GView, яку називають "Google Maps геномів". Вибравши будь-який організм, врахований в базі даних, вчені можуть відразу отримати список відомих генів і місць, де вони розташовані в геномі. У DARPA хочуть знаходити і відбирати кращі гени будь-якого організму, а потім вбудовувати їх в інші форми життя.

За твердженнями вчених, спочатку такі експерименти проведуть з бактеріями і іншими мікроорганізмами, і лише потім - з багатоклітинними.

Агентство також планує використовувати отримані організми для заселення територій, що постраждали від природних чи техногенних катастроф. Розмножуючись в екстремальних умовах і фотосинтезуючи, нові організми будуть відновлювати зруйнований ландшафт, заявляють у Пентагоні. Успішний досвід такої реконструкції і дозволить в майбутньому приступити до тераформування Марса.

Джерела: ЛентаCBS

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини