RU

У одноклітинних виявлена незрозуміла здатність до навчання

29.04.2016, 10:48
У одноклітинних виявлена незрозуміла здатність до навчання - Фото
Фото: florafinder.com
Французькі біологи з'ясували, що позбавлені нервової системи одноклітинні організми здатні навчатися. Принаймні, це справедливо для гігантського многоядерного організму - слизовики Physarum polycephalum, йдеться в звіті дослідників, опублікованому на Science Daily.

За словами фахівців з Університету Тулузи, в ході девятидневного експерименту була виявлена ​​здатність слизовика до "звикання". Піддослідні особини повинні були пересуватися з однієї ділянки в чашці Петрі на іншу, долаючи дистанцію по доріжці з поживного агару. При цьому до складу такого містка вчені додавали "несмачну" речовину.

Вчені заміряли час, який організми витрачали на дорогу з однієї дільниці до іншої, і порівнювали його з часом на подолання "смачного" містка. Також зверталася увага на характер пересування: переповзаючи через "несмачний" місток, слизовики намагалися мінімізувати площу контакту з середовищем. Однак в разі неодноразового подолання такої перешкоди, швидкість "пробіжки" по ньому, як і площа контакту, збільшувалися. Був зроблений висновок, що слизовики звикали до "несмачної" речовини.

Читайте також: Учені припускають існування на Титані гігантських організмів

Виявилося, що це звикання можна зупинити. Після декількох переповзань через "смачний" місток або паузи в експерименті в кілька днів, слизовики "забували" про неприємні речовини і знову різко реагували на їх присутність.

Чому це відбувається і з чим пов'язана така складна поведінка організмів, дослідники поки не можуть сказати.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини