RU

УІНП опублікував проект нового календаря свят

03.02.2017, 12:27
УІНП опублікував проект нового календаря свят - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine
Український інститут національної пам'яті пропонує упорядкувати календар державних свят і пам'ятних днів і являє для громадського обговорення розроблений ним проект закону України про державні та інші свята, пам'ятні дати і скорботні дні. Проект закону опублікований на  сайті УІНП.

У УІНП пропонують відмовитися від перенесення на понеділок святкового дня, якщо він припадає на суботу або неділю. Виняток становитимуть Різдво і Великдень.

УІНП опублікував проект нового календаря свят

Фото: Facebook.com/volodymyr.viatrovych Уточнюється, що скасування міжнародних та всесвітніх свят (8 березня, 1 травня і інші) не передбачено. Однак кількість святкових вихідних днів зміниться з 11 до 9. Замість вихідного дня 8 березня пропонується встановити державне свято і вихідний Шевченківський день 9 березня. Замість 1-2 травня - ввести в другу п'ятницю вересня День сім'ї як вихідний день. Вихідний день 9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (це свято залишається державним) перемістити на 8 травня - День пам'яті та примирення.

Автори законопроекту пропонують надсилати свої пропозиції на на [email protected] до 1 березня 2017 року.

27 січня 2017 року повідомлялося, що Український інститут національної пам'яті підготував проект закону, згідно з яким будуть декомунізовані державні свята. Глава інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович заявив, що на державному рівні повинні відзначати тільки свята присвячені "переломним, надзвичайно важливим для України як держави подіям".

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини