RU

У ніч на 30 березня Україна перейде на літній час

25.03.2014, 10:12
У ніч на 30 березня Україна перейде на літній час - Фото
37c5a63648b6aae327429c625e12aa80.jpg
У ніч з 29-го на 30 березня Україна перейде на літній час. Стрілки на годинника ми переведемо на годину вперед, і вже з останньої неділі березня будемо прокидатися на годину раніше.

Відзначимо, що починаючи з 2011 року, народні депутати пропонували ухвалити закон, який скасовує переведення годинників, - за прикладом Росії. Парламент навіть прийняв постанову, за якою Україна мала залишитися на літньому часі, але потім її скасували.

Переведення стрілок годинника на годину вперед влітку і на годину назад взимку в цілях економії енергетичних ресурсів вперше був проведений у Великобританії в 1908 році. Ідея економії енергетичних ресурсів шляхом переведення стрілок належить Бенджаміну Франкліну, американському державному діячеві, одному з авторів Декларації незалежності США . У самих же Сполучених Штатах Америки перехід на літній і зимовий час застосовується з 1918 року.

В даний час режим переведення стрілок на літній час застосовується більш ніж в 110 країнах на всіх широтах від Канади до Австралії, і у всіх європейських державах. Вважається, що перехід на літній час дає економію електроенергії, а також викроює зайву годину для відпочинку в світлий час доби.

Деякі країни відмовилися від переходу на літній і зимовий час, в тому числі і ряд колишніх радянських республік. Сезонне переведення годинникової стрілки скасовано у низці держав, серед яких Росія, Китай, Сінгапур, Естонія, Грузія, Узбекистан, Таджикистан, Туркменістан і Казахстан.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини