RU

У МВС створюють комісії з етики й дисципліни силовиків

19.11.2013, 12:48
У МВС створюють комісії з етики й дисципліни силовиків - Фото
014bb4562bf257b378182bc33680bcec.jpg
У Міністерстві внутрішніх справ фахівці департаменту внутрішньої безпеки розробили наказ № 750 "Про питання діяльності комісій з етики та службової дисципліни органів внутрішніх справ".

Як повідомила прес-служба МВС, згідно з наказом, такі комісії будуть діяти в апаратах МВС, ГУ МВС в Автономній Республіці Крим, областях, Києві та Севастополі, на транспорті, а також у підпорядкованих їм підрозділах кадрового забезпечення оперативно-технічних заходів, оперативної служби, департаменті внутрішньої безпеки, районних, районних у містах, міських та лінійних управліннях (відділах) внутрішніх справ, навчальних закладах та науково-дослідних установах системи МВС.

Головувати в таких структурах будуть перші заступники начальників управлінь, а до їх складу увійдуть інші заступники начальників, працівники служби психологічного забезпечення, підрозділи кадрового та юридичного забезпечення (крім комісій структурних підрозділів та ДВБ) і за згодою - представники органів державної влади, професійних спілок, громадських організацій.

Комісії будуть збирати раз на місяць або частіше, якщо виникне така необхідність. У відповідності зі своїми завданнями, вони сприятимуть керівникам в організації розробки заходів, що будуть перешкоджати порушенню їх підлеглими службової дисципліни, правил поведінки та професійної етики, а також у забезпеченні своєчасного та ефективного реагування на такі порушення.

Крім того, зазначили в МВС, у коло їхніх завдань включені реалізація заходів, спрямованих на підвищення рівня довіри серед населення до правоохоронців, забезпечення підтримки громадськості, поліпшення іміджу та зміцнення престижу міліції, вирішення проблемних питань щодо забезпечення гендерної рівності та врегулювання міжособистісних конфліктів серед силовиків.

"Новостворені структури покликані роз'яснювати вимоги антикорупційного законодавства, виявляти конфлікти інтересів у службовій діяльності і сприяти їх своєчасному врегулюванню, а також з'ясовувати причини та умови, що призводять до порушень службової дисципліни, правил поведінки та професійної етики", - заявили в МВС.

У міністерстві запевнили, що, виявивши негативні тенденції, комісія буде орієнтувати керівників ОВС на своєчасне прийняття профілактичних, виховних заходів, надання вказівок щодо зміцнення дисципліни серед підлеглих і законності, створення здорового морально-психологічного клімату в колективі, виявлення причин і запобігання порушень службової дисципліни.

Розробники наказу відзначили, що комісія з етики та службової дисципліни - це дорадчий орган, рекомендації якого повинні забезпечити об'єктивність, неупередженість та ефективність прийнятих керівником ОВС рішень. " Така структура повинна, перш за все, надати керівнику дієві інструменти для вирішення питань дисциплінарної практики, організації профілактичної та виховної роботи з особовим складом", - додали в міністерстві.

Нагадаємо, відповідно до опитування, проведеного Інститутом соціології НАН України, українській міліції довіряють лише 1% громадян.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини