RU

У МВС розповіли, за що найчастіше міліціонери беруть хабарі

30.05.2013, 14:07
У МВС розповіли, за що найчастіше міліціонери беруть хабарі - Фото
Богдан Лизогуб (фото - mvs.gov.ua)
Як повідомляє прес-служба МВС України, заступник начальника Департаменту кадрового забезпечення МВС Богдан Лизогуб заявив, що в 2012 році було складено та направлено до судів 165 адміністративних протоколів про порушення співробітниками міліції антикорупційного законодавства. "Що стосується міліціонерів, які використовують службове становище в незаконних цілях, то значний відсоток подібних співробітників органів внутрішніх справ виявляють самі ж правоохоронці - співробітники Департаменту внутрішньої безпеки відомства", - підкреслив Лизогуб.

За його словами, тільки в 2012 році за матеріалами співробітників підрозділів внутрішньої безпеки складено та направлено до судів 165 адміністративних протоколів про порушення співробітниками міліції антикорупційного законодавства. До адміністративної відповідальності у вигляді штрафів притягнуто 121 правоохоронець, в тому числі 21 керівника середньої і вищої ланки. Порушено також 35 кримінальних справ та розпочато 42 кримінальних виробництва за вчинення співробітниками органів внутрішніх справ злочинів, передбачених статтями 368, 369, 369-2 Кримінального кодексу (отримання і давання хабара).

"За результатами розгляду в судах кримінальних справ і виробництв винними визнані 15 колишніх співробітників міліції, у тому числі п'ять керівників різних рівнів. Для порівняння, за 4 місяці цього року розпочато 144 кримінальних виробництва за вчинення правоохоронцями злочинів за статтями КК отримання і давання хабара. Винними за рішенням судів визнані і засуджені сім колишніх страж порядку", - розповів міліціонер.

При цьому Лизогуб зазначив, що переважна більшість виявлених правопорушень пов'язані з отриманням винагород за вирішення питань про звільнення громадян від кримінальної чи адміністративної відповідальності.

Представник МВС також підкреслив, що безкарність корупціонерів у МВС - це не більше, ніж міф. "Всі, хто попався на хабарах, причому, як рядові співробітники міліції, так і їх керівники, притягуються до суворої адміністративної та кримінальної відповідальності. У міліцейському відомстві сформований єдиний підхід - корупціонерам і хабарникам - пощади немає і бути не може", - підкреслив він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини