RU

У МВС хочуть заборонити маски на мітингах

11.06.2013, 12:56
У МВС хочуть заборонити маски на мітингах - Фото
Віктор Ратушняк (фото - mvs.gov.ua)
Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ України Віктор Ратушняк під час прес-конференції, присвяченій проекту Закону України "Про мирні зібрання", участь у розробці якого брало МВС.

Ратушняк зазначив, що ключові моменти законопроекту "Про мирні зібрання" вже обговорювалися на розширеному засіданні Комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин і там було прийнято рішення внести законопроект на сесію у вересні цього року.

За його словами, поглиблений аналіз подій, які мали місце останнім часом в таких країнах як Франція, Німеччина, Великобританія, Швеція і Туреччина, "переконливо підтверджує необхідність прийняття такого закону". "У всіх цих країнах масові порушення громадського порядку виникали саме з мирних зібрань громадян", - підкреслив Ратушняк.

Віктор Ратушняк сказав, що під час засідань робочої групи з розробки тексту законопроекту було досягнуто домовленості про включення в проект низки концептуальних моментів. Йдеться про розширення переліку предметів, які заборонено мати при собі учаснику масового заходу (зброя, колючо-ріжучі предмети, боєприпаси, піротехніку), а також положення про заборону використання засобів приховування особи.

"Збори можна буде проводити в публічних місцях. Якщо під час масового заходу не будуть дотримані норми закону, організатори акції, а також самі правопорушники будуть нести адміністративну або кримінальну відповідальність, - заявив Ратушняк. - Адже правопорушники повинні чітко усвідомлювати, що порушивши закон, винний неодмінно понесе покарання".

"Ще одне принципове питання стосується обов'язкового встановлення строків для повідомлення організаторами масового зібрання місцевих органів влади про його проведення. 48 годин - саме такий час, на думку експертів, оптимально для вирішення всіх питань. За цей час місцеві органи влади та органи внутрішніх справ зможуть попередньо розрахувати необхідну кількість особового складу для забезпечення громадського порядку і, таким чином, не допустити зіткнень між прихильниками різнополярних політичних сил ", - розповів правоохоронець, якого цитує прес-служба МВС.

Нагадаємо, 18 травня під час мітингу в Києві невідомі побили журналістів. Інцидент стався недалеко від будівлі головного управління МВС у Києві у присутності співробітників міліції. В одному з нападників журналісти впізнали члена спортклубу Будо Вадима Тітушка на прізвисько Румун, проживаючого в Білій Церкві.

Незабаром міліція призначила службове розслідування з приводу бездіяльності співробітників правоохоронних органів під час інциденту. У підсумку у справі про побиття журналістів 15 співробітників міліції були притягнуті до дисциплінарної відповідальності, ще один - до кримінальної відповідальності.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини