RU

У ДАІ розповіли про нові "листи щастя"

15.03.2012, 13:58
У ДАІ розповіли про нові
Фото: udai.kiev.ua
При зафіксованому факті порушення буде складатися відповідна постанова, сказав сьогодні на прес-конференції заступник начальника Управління ДАІ МВС України Володимир Рєзніков. "Законопроектом передбачено, що до самої постанови додається інформація про транспортний засіб, обов'язково фотографія транспортного засобу та фото особи людини, яка керувала транспортним засобом. Ми передбачили, щоб сама постанова містила ці документи, без фото автомобіля або без фото водія постанова не є документом, за яким настає відповідальність", - сказав чиновник, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Крім того, Рєзніков підкреслив, що вся техніка, яка використовується ДАІ, повинна бути сертифікована й захищена від несанкціонованого втручання. "Тому, коли законопроект стане законом, і буде вирішуватися питання, яка система і яким чином буде використовуватися, обов'язково постане питання, щоб техніка була захищена з необхідним висновком державної служби технічного захисту інформації", - сказав він.

У свою чергу, один з авторів законопроекту, народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник зазначив, що, після того, як буде зафіксовано порушення, складена постанова буде направлятися власнику транспортного засобу. "Якщо власник оскаржить, прийде і скаже, що це не він управляв, а передав право на управління, вказав на цю особу, то вже щодо цієї особи складається постанова. Але якщо ця особа буде відмовлятися, а власник не заявить, що цей автомобіль вибув з його власності, то він і буде нести відповідальність. Це буде справедливо, тому що це засіб підвищеної небезпеки, і нехай думає, кому він передає право управління, і які можуть бути наслідки", - сказав Олійник.

На думку політика, це найкращий приклад антикорупційного закону. "Я не бачу, як можна взяти фотографію, скласти постанову, а потім все це пробувати скасовувати через те, що там якийсь важливий водій їхав. Це найантикорупційніший закон, спрямований на те, щоб не допустити факту суб'єктивності", - сказав він.

Раніше депутати від Партії регіонів зареєстрували у Верховній Раді законопроект, який передбачає істотне посилення Правил дорожнього руху. Крім уже звичного підвищення штрафів, парламентарії планують повернути практику "листів щастя". Також в їх планах знизити поріг перевищення швидкісного режиму, після якого застосовується накладення штрафу, з 20 до 10 км/г.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини