RU

У ДАІ роз'яснили зміни до ПДР

12.04.2013, 16:55
У ДАІ роз'яснили зміни до ПДР - Фото
beaf5e1fd25d51cdab883a0ee3a795da.jpg
З понеділка, 15 квітня, українські водії повинні будуть включати ближнє світло фар із заходом сонця, а також цілодобово рухатися з ближнім світлом за межами міста. Про це сказав начальник Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС Сергій Будник на прес-конференції в п'ятницю в Києві.

Будник зазначив, що згідно з новими правилами, обов'язковим стане використання денного світла фар або денних світлових вогнів за межами населених пунктів у світлий час доби в осінньо-зимовий період - з 1 жовтня до 1 травня.

Також новими правилами встановлені додаткові вимоги до проїзду повз транспортні засоби, що здійснюють перевезення дітей. Тепер транспортні засоби для висадки чи посадки дітей повинні зупинятися з включеним аварійним сигналом, а водії, які наближаються до місця зупинки такого транспорту, повинні знизити швидкість, або зупинитися для того, щоб забезпечити безпеку дорожнього руху.

Будник розповів, що новими правилами вводяться в дію 11 нових дорожніх знаків і 5 табличок до них. При цьому в нових правилах зазначено, що дорожні знаки відтепер будуть встановлюватися таким чином, щоб їх видимість була забезпечена не менш ніж за 100 м, і розміщуватися над проїзною частиною не вище 6 м.

При цьому начальник Центру безпеки дорожнього руху зазначив, що нові Правила дорожнього руху не передбачають обов'язок водіїв використовувати зимові шини в зимовий період часу. "Ми, на жаль, не змогли розробити належне формулювання, у зв'язку з чим і було прийнято рішення, що тепер це питання має визначатися водієм, який несе відповідальність за технічний стан транспортного засобу", - пояснив він.

Будник також уточнив, що в нових правилах дорожнього руху немає обов'язку використовувати дитячі автокрісла, оскільки, на жаль, багато автомобілі не пристосовані для їх використання. "Але сьогодні більшість батьків - свідомі водії і використовують дитячі крісла", - додав він.

У той же час, за його словами, допустима межа перевищення дозволеної швидкості в 20 км/год залишився без змін. "І зараз допускається, ніяких змін у цьому напрямі. Сьогодні 20 км. Але я хочу нагадати, що це є порушенням, яке підлягає відповідальності - попередженню", - сказав Будник.

У свою чергу експерт, автор книги "100 аргументів проти штрафів ДАІ" Володимир Караваєв нагадав, що нові Правила дорожнього руху зобов'язують водіїв вмикати ближнє світло фар в темний час доби. У Правилах дорожнього руху зазначено, що темний час доби в місті визначається із заходом сонця. "У місті з заходом сонця ми повинні включати фари", - підкреслив експерт.

При цьому він висловив сумніви в тому, що з введенням цього правила водіїв одразу штрафуватимуть. "Я не думаю, що інспектор буде ганятися за кожним водієм, який одночасно із заходом сонця не включив фари. Але якщо станеться дорожньо-транспортна пригода, і в цей момент, після заходу сонця, у водія не були включені фари - це буде обтяжуючою для нього обставиною ", - підкреслив Караваєв.

Джерело:
Інтерфакс-Україна

Читайте також: Що змінилося в ПДР з 15 квітня: знаки

Перевірка знання нововведень ПДР: пройти тест
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини