RU

У ДАІ описали, як може загинути в ДТП непристебнутий водій

11.06.2013, 09:35
У ДАІ описали, як може загинути в ДТП непристебнутий водій - Фото
Фото: sai.gov.ua
Як повідомляє прес-служба ДАІ, з початку року на дорогах України в ДТП загинули 1309 чоловік і близько 12 тисяч отримали травми. У більшості випадків водій і пасажири не користувалися ременями безпеки.

Тим часом, підкреслюють у Державтоінспекції, надійно пристебнутий ремінь безпеки міцно утримує людину в сидіння і при аварії перешкоджає зіткненню з твердими елементами салону. "Відзначимо, що використання ременів необхідно, як за відсутності подушок безпеки, так і при їх наявності, адже алгоритм розкриття подушок розробляється з урахуванням того, що водій (пасажир) у момент їх розкриття пристебнутий ременем", - підкреслили у відомстві.

Спрацювання подушок при неконтрольованому різкому зміщенні тіла людини в момент аварії може привести до непередбачуваних наслідків. "Наприклад, при фронтальному ударі не пристебнутий водій отримує подушкою безпеки удар в голову, що за силою перевершує удар об передню панель", - розповіли в ДАІ.

При цьому в ДАІ наводять результати дослідження японських фахівців, які прийшли до висновку, що при застосуванні ременів безпеки в Японії загибелі людей вдалося уникнути в 75 випадках з 100, у США - в 77 випадках з 100, а при перекиданні автомобіля - в 91 випадку з 100.

Також в ДАІ описали події, які відбуваються в момент ДТП в салоні автомобіля, в якому водій і пасажири непристібнуті ременями безпеки. Що саме відбувається в машині на швидкості 80 км/год, коли водій робить наїзд на якe-небудь нерухому перешкоду, описав у своїй книзі відомий французький експерт з безпеки руху Крістіан Жерандо:

- Через 0,026 секунди після удару вдавлюється бампер. Сила, в тридцять разів перевищує вагу автомобіля, зупиняє його рух на лінії передніх сидінь, тоді як його пасажири - якщо вони непристібнуті ременями безпеки - продовжують рухатися в салоні автомобіля зі швидкістю 80 км / год;

- Через 0,039 секунди водій разом із сидінням стрімко рухається вперед на 15 сантиметрів;

- Через 0,044 секунди він грудною кліткою ламає кермо. Через 0,050 секунди швидкість падає настільки, що на автомобіль і на всіх пасажирів починає діяти сила тяжіння, в 80 разів перевищує їх власну вагу;

- Через 0,068 секунди водій із силою в 9 тонн вдаряється об приладовий щиток;

- Через 0,092 секунди водій і пасажир, що сидить з ним поруч, одночасно врізаються головами у переднє вітрове скло автомобіля і отримують смертельні ушкодження черепа;

- Через 0,100 секунди водій, що повис на кермі, відкидається назад, він вже мертвий;

- Через 0,110 секунди автомобіль починає злегка відкочуватися назад;

- Через 0,113 секунди пасажир, що сидить за водієм - якщо він також непристебнутий - виявляється з ним на одній лінії, завдає йому новий удар і одночасно сам отримує смертельні ушкодження;

- Через 0,150 секунди настає повна тиша, осколки скла і уламки заліза падають на землю. Місце зіткнення огортає хмара пилу. Все відбулося менш ніж за дві десяті частки секунди.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини