RU

У 2012-му українські судді винесли 0,17% виправдувальних вироків

08.03.2013, 22:30
У 2012-му українські судді винесли 0,17% виправдувальних вироків - Фото
bf3778036c60dc80da2474f3d354126d.jpg

Українські суди у 2012 році винесли менше 0,17% виправдувальних вироків. Про це повідомляє віце-президент громадської організації Агентство журналістських досліджень Максим Шпаченко.

За його інформацією, кількість засуджених осіб в минулому році склала 164 944, кількість виправданих - 275. "Це найнижчий відсоток за останні сім років", - відзначає Шпаченко, передає ZN.UA.

Він вказує, що навіть президент Віктор Янукович в кінці минулого року звернув на увагу на цю ситуацію, закликавши збільшити кількість виправдувальних вироків. "Час, коли виправдувальних вироків приймається 2-3%, як це раніше було, він пройшов. Міжнародна практика говорить - не менше 15%. Ми не знаємо, коли ми вийдемо на ці відсотки, але наша мета - це захист прав людини", - сказав Янукович на зустрічі з генпрокурорами країн СНД.

"Чи мислимо, що у вільній країні, де проповідується верховенство права, президент закликає і, по суті, дає доручення збільшити кількість виправдувальних вироків? Чи підтверджує це те, що судова система знаходиться в ручному режимі? Точно - не спростовує. У своїх словах про 2-3 відсотки Віктор Янукович говорив про тисячі людей і десятки тисяч доль, адже вирок середньостатистичному підсудному зачіпає майбутнє ще трьох-чотирьох членів його сім'ї. Але, навіть говорячи про такі мізерні відсотки, президент крупно помилявся", - підкреслює Шпаченко.

Нагадаємо, в кінці 2012 року в ході урочистого засідання з нагоди дня працівників судів президент Янукович заявив, що виправдувальні вироки повинні стати не винятком, а реальністю судової системи України. "Пріоритетом у подальшій діяльності судів має стати неухильне дотримання норм нового КПК у щоденній роботі. Адже якими б прогресивними не були норми цього документу, громадяни будуть оцінювати їх практичне застосування. Виправдувальні вироки, запобіжні заходу, не пов'язані з позбавленням волі, повинні стати не винятком, а реальністю правового життя. Сподіваюся, що вже найближчим часом люди відчують суттєву гуманізацію кримінального процесу", - сказав він.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини