У важких хворих COVID-19 може з'являтися маячний стан - дослідження

19.05.2020, 11:36
У важких хворих COVID-19 може з'являтися маячний стан - дослідження - Фото
Ілюстративне фото: Matteo Corner/ЕРА

Більшість коронавірусних пацієнтів, особливо з легкими симптомами, не торкнуться проблеми з психічним здоров'ям, заспокоїли медики

У гострій стадії коронавірусної хвороби COVID-19, як і при інших схожих хворобах - SARS та MERS - у значної частини "важких" пацієнтів може з'являтися маячний стан - від галюцинацій, аномального збудження і психозів до повної апатії. Про це застерігає в статті для журналу The Lancet  група британських та італійських медиків.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Дослідники проаналізували масив даних щодо 3559 випадків, в тому числі чернетки - попередні матеріали, в основному з Китаю (але також Гонконгу, Південної Кореї, Канади, Саудівської Аравії, Франції, Японії, Сінгапуру, Британії та США). Вони стверджують, що знайшли свідчення частих психологічних синдромів у пацієнтів з інтенсивної терапії.

Середній вік учасників досліджень варіювався від 12 до 68 років, період спостереження після хвороби - від 60 днів до 12 років (в разі SARS/MERS).

Медики вважають, що тривале перебування в реанімації і на апараті штучної вентиляції легенів збільшує ризик таких наслідків, особливо у літніх пацієнтів. Чим довше вони в лікарні без зв'язку з родичами - тим гірше, уточнили автори.

Читайте також: У Швеції в квітні зафіксована найвища місячна смертність за 26 років

Вони попереджають, що за тими з пацієнтів, хто одужав після важкого перебігу COVID-19, потрібно простежити на випадок появи у них в довгостроковій перспективі депресій, порушень пам'яті, втоми, посттравматичного стресового розладу, безсоння, тривожності, дратівливості і більш рідкісних нервово-психічних синдромів.

33% тих, що вижили при SARS і MERS, пережили ПТСР більш ніж через два роки після одужання.

"Якщо хвороба відбувається аналогічно SARS і MERS, більшість пацієнтів повинні видужувати без психічних захворювань", - підкреслили дослідники.

За їх словами, те, що такі люди повернуться в суспільство, пригнічене глобальною соціально-економічною кризою через пандемію, може лише погіршити психіатричні та психоневрологічні синдроми.

Читайте також: "Питання психології". Ляшко пояснив, навіщо заборонили гуляти в парках

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнер проекта - Нова ПоштаГерои карантинного времени